6 вересня о 16.00 у Палаці культури ДП «СхідГЗК» відбудуться громадські слухання з питання обговорення будівництва нової установки з виробництва сірчаної кислоти на СКЦ. Про це говориться у листі, який надійшов до виконкому міськради від керівництва комбінату.

Упродовж 2017-2021 років керівництво ДП «СхідГЗК» планує збудувати нову високоефективну, енергозберігаючу установку з виробництва сірчаної кислоти на СКЦ, яка знизить негативний вплив сірчанокислотного виробництва гідрометалургійного заводу на навколишнє природне середовище. Окрім того, нове виробництво дозволить зберегти робочі місця для мешканців міста, збільшити відрахування до місцевого бюджету та знизити викид діоксиду сірки в атмосферне повітря практично у три рази, що відповідає нормативам Європейського Союзу.

У ДП «СхідГЗК» зазначили: будівництво нової установки з виробництва сірчаної кислоти на СКЦ буде здійснюватися відповідно до «Заходів щодо зниження викидів сірчистого газу до державних нормативів при виробництві сірчаної кислоти на СКЦ ГМЗ ДП «СхідГЗК», затверджених т.в.о.генерального директора Шмельовим Ю.А. 30.06.2017 року. Завершення будівництва та введення в експлуатацію нової установки планується на травень 2021 року. 

Громадські обговорення відбудуться 6 вересня 2017 року о 16.00 у Палаці культури ДП «СхідГЗК». Під час слухань буде розглянуто два питання:

1. Будівництво нової установки з виробництва сірчаної кислоти на СКЦ відповідно до «Заходів щодо зниження викидів сірчистого газу до державних нормативів при виробництві сірчаної кислоти на СКЦ ГМЗ ДП «СхідГЗК».

2. Надання громадою м.Жовті Води ДП «СхідГЗК» погодження на викид сірчистого газу – діоксид сірки (діоксид та триоксид) в перерахунку на діоксид сірки в атмосферне повітря з 01.01.2018 року по травень 2021 року величиною 916,6 мг/мз джерелом викиду 4502, установка СК-46, (стаціонарний режим) згідно з дозволом МА 1210700000-43 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами,виданим Міністерством екології та природних ресурсів України.

Довідка:

“Заходи щодо зниження викидів сірчистого газу до державних нормативів при виробництві сірчаної кислоти на СКЦ ГМЗ ДП “СхідГЗК”