Бюджет участі – інструмент прямої демократії, за допомогою якого мешканці міста залучаються до розподілу частини міського бюджету. Простими словами – це можливість громади реалізовувати власні соціальні проекти за бюджетні кошти. У цьому випадку рішення приймають мешканці, а не депутати міської ради, виконком чи керівники підприємств. Кожен може запропонувати власний проект, реалізація якого, на думку автора, покращить життя у місті. Головне, щоб вашу ідею під час голосування підтримала громада.

Громадський бюджет у Жовтих Водах

У Жовтих Водах бюджет участі запроваджений у 2016 році наприкінці червня. Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) та міську цільову Програму «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Жовті Води на 2016-2020 роки» депутати підтримали одноголосно на черговій сесії Жовтоводської міськради 29 червня 2016 року. У бюджеті міста щороку передбачатимуться гроші на реалізацію громадських проектів – 0,5% від дохідної частини.

Етапи реалізації проекту

Після подачі пропозиції заявником, проект проходить перевірку. У разі необхідності та за обов’язкового погодження з автором, до нього можуть вноситися корективи. Далі всі проектні пропозиції, які відповідають вимогам та пройшли верифікацію (перевірку), будуть представлені для голосування громадськості.
Важливо те, що власне мешканці міста своїм голосуванням обиратимуть кращі проекти. Після затвердження бюджету міста на наступний рік будуть визначені структурні підрозділи міської ради, відповідальні за  виконання проектів-переможців.

Реалізація проектів відбуватиметься протягом наступного року, проводитиметься контроль за виконанням завдань, а по завершенню буде здійснено публічний звіт.

01

02

03

Презентація Програми “Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у міста Жовті Води на 2016-2020 роки”

Міська цільова Програма “Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у місті Жовті Води на 2016-2020 роки”

Рішення про затвердження Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Жовті Води

ФОРМА ПРОЕКТУ, реалізація якого планується за рахунок коштів громадського (партиципаторного) бюджету м. Жовті Води у 2017 році

ЗВІТИ
про стан реалізації проектів за рахунок коштів бюджету участі м.Жовті Води

Звіт про стан реалізації проектів за рахунок коштів бюджету участу м.Жовті Води за 1-ий квартал 2017 року
Звіт про стан реалізації проектів за рахунок коштів бюджету участі у м.Жовті Води за 1-ше півріччя 2017 року
Звіт про стан реалізації проектів за рахунок коштів бюджету участі у м.Жовті Води за 9-ть місяців 2017 року

Експертний звіт по результатам письмового опитування учасників громадських обговорень “Результати громадського бюджету Жовтих вод: те, що вдалося, і те, що потрібно змінювати”