У вас виникла проблема і ви не знаєте як діяти? Безоплатна правова допомога поруч!

На території міста Жовті Води працює Жовтоводське бюро правової допомоги – відділ Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Бюро правової допомоги (по Україні їх створено понад 420) – це державні установи, що об’єднані у всеукраїнську професійну мережу юристів, готових надавати правову допомогу, захищати ваші законні права та інтереси.

Які послуги можна отримати у Бюро?

Тут ви отримаєте допомогу у вирішенні сімейних, трудових, соціальних, житлових, адміністративних спорів, захисті прав споживачів, потерпілих та свідків у кримінальному процесі.

Безоплатна первинна правова допомога

Усі без виключення клієнти Бюро можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу, яка включає:

–  надання правової інформації;

–  юридичні консультації;

–  складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім процесуальних);

–   допомогу в отриманні доступу до безоплатної вторинної правової допомоги.

Безоплатна вторинна правова допомога

Безоплатна вторинна правова допомога – це вид державної гарантії, який забезпечує рівний доступ до правосуддя і надається за кошти Державного бюджету України. Вона включає захист від обвинувачення, складення процесуальних документів, представництво у суді та інших органах соціально-вразливих верств, перелік яких визначено у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу». Захист прав та представництво інтересів у судах здійснюють адвокати за рахунок держави або працівники Бюро, яким надано функції представництва.

Допомога у проведенні правопросвітницьких заходів

Правопросвітницька діяльність Бюро полягає у регулярному проведенні інформаційних заходів із населенням із правових питань, які хвилюють людей та є актуальними для їхніх громад. Саме тому ви можете надавати пропозиції щодо проблемних питань у громаді, для розробки алгоритму їх вирішення. Бюро активно налагоджує зв’язки з громадськістю, формує мережу партнерів та провайдерів правової допомоги.

Хто може скористатися послугами Бюро?

За правовою інформацією, консультаціями та отриманням доступу до електронних сервісів Мін’юсту до Бюро правової допомоги може звернутися кожен мешканець міста.

Безоплатна вторинна правова допомога у судових справах надається лише тим категоріям осіб, які мають на це право відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу» і надали документи, що підтверджують це право. Насамперед це представники соціально-вразливих груп населення: малозабезпечені особи, особи з інвалідністю, діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, ветерани війни та учасники АТО, внутрішньо переміщені особи, особи, які претендують на статус ВПО, учасника бойових дій, біженця, недієздатні особи та особи з обмеженою дієздатністю тощо.

Хто оплачує послуги Бюро?

Працівники Бюро не мають права вимагати чи отримувати кошти за свої послуги від клієнтів. Робота Бюро правової допомоги оплачується державою. Адвокати, які співпрацюють із системою безоплатної правової допомоги на договірній основі, отримують оплату з Державного бюджету України за проведену роботу після здачі відповідної звітності.

Із питань роботи Бюро та роботи адвокатів звертайтесь до Першого криворізького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: 50036, м. Кривий Ріг, вул. Качалова, 2, тел. (056)405-54-04; (098)040-83-70, електронна адреса: kryvyyrih1.dnipro@legalaid.dp.ua

Цілодобова всеукраїнська безкоштовна «гаряча лінія»: 0-800-213-103.

Адреса та графік роботи Бюро

Адреса Жовтоводського бюро правової допомоги: м. Жовті Води, бул. Свободи, 62 (4-й під’їзд), тел. 050-505-28-33.

Графік роботи Бюро: з 8.00-17.00 (понеділок – четвер), з 8.00-15.45 (п’ятниця), без перерви на обід.

Одна з послуг Бюро – адресна правова допомога, тож особи з обмеженими можливостями руху можуть звертатися до Бюро за телефоном, скайпом, через портал державних послуг іGov.org.ua (шукайте послугу «звернення за безоплатною первинною/вторинною правовою допомогою»).

Тільки спільними зусиллями ми зможемо підвищити правову свідомість населення, збудувати містки діалогу та довіри у суспільстві. Правові механізми захисту своїх прав ви завжди можете дізнатися в Жовтоводському бюро правової допомоги.

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Президент України 04.01.2018 року підписав прийнятий Верховною Радою закон, який передбачає посилення відповідальності батьків, які не сплачують аліменти. Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» набуває чинності через місяць після оприлюднення.

Посилено відповідальність за несплату аліментів

Права та обов’язки співвласників багатоквартирного будинку