SONY DSCПерші теплі дні цієї весни мешканці Дніпропетровщини прагнуть провести на природі. 

Проте сонячна погода приваблює на лісові галявини не лише людей. У кронах дерев та у траві на легковажних відпочивальників вже чатують кліщі. Їх укус може викликати небезпечну хворобу Лайма. Щоб цього уникнути, медики радять носити закритий одяг, використовувати спеціальні спреї, які відлякують комах, після прогулянки – оглядати шкіру. У разі виявлення укусу кліща зверніться до лікаря, закликають в Дніпропетровському обласному центрі здоров’я.
Кліщі стають небезпечними для людей вже за температури 3-6 градусів вище нуля. Вони полюбляють листяні ліси, особливо берези, осики, липи, горобини, вільхи.

Вирушаючи на природу, потрібно одягати речі, під які кліщам важко проникнути. Це куртки з довгими рукавами та манжетами, кепки, бажано прикрити й шию. Не зайвим буде використовувати спеціальні спреї, що відлякують і паралізують кліщів.

Після прогулянки обов’язково потрібно оглянути шкіру. На місці укусу кліща з’являється невелике почервоніння. У центрі червоної плями буде виднітися тіло жучка, схоже на занозу. Згодом, коли кліщ висмоктує кров, він роздувається та  збільшується в розмірах.

383894_1_w_300Діставати кліща краще у лікаря. Проте якщо медзакладу поряд немає, першу допомогу постраждалому слід надати самостійно. Потрібно взяти тільце кліща якомога ближче до голови пінцетом або пальцями, обгорнутими марлею. Тримаючи перпендикулярно поверхні укусу, повернути тіло кліща навколо осі та витягти. Місце укусу – продезінфікувати.

В разі укусу кліща рекомендується протягом першої доби звернутися до лікаря.

 

Управління цивільного захисту

облдержадміністрації