Як ефективно протидіяти насиллю в родині, гендерному насильству, жорстокому поводженню з дітьми, не стати жертвою торгівлі людьми та забезпечити рівність прав жінок і чоловіків – ці та інші соціальні проблеми сьогодення обговорювали представники навчальних закладів міста під час проведення всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою, а з 2000 року – Україною. Жовті Води також долучилися до обговорення проблем насильства. Одна із зустрічей, присвячених цій темі, відбулася 4 грудня у Західно-Дніпровському центрі профтехосвіти. Студенти навчального закладу спільно з представниками ювенальної превенції, служби у справах дітей, відділу у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту, ЦСССДМ, ГО «Промінь Дніпро» обговорили питання профілактики насилля та торгівлі людьми.

«Найчастіше проблеми насилля мають прихований характер. Та їх не можна замовчувати. Аби запобігти різним проявам насильства, важливо знати правові основи», – сказала Наталя Применко, начальник служби у справах дітей виконкому міськради, організатор семінару.

Під час проведення заходу фахівці органів державної влади розповіли студентам ЗДЦ ПТО про їхні права, дії щодо попередження насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, гендерної рівності. А Надія Кошева, адвокат ГО «Промінь Дніпро», надала юридичну консультацію учасникам семінару щодо процесу торгівлі людьми, практичні пораді стосовно уникнення потрапляння в «сучасне рабство».

Окрім того, серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста було проведено конкурс соціальних відеороликів, підсумки якого підбили 7 грудня у методкабінеті відділу освіти. Учасники змагалися за перемогу у трьох номінаціях: «Пропаганда сімейних цінностей», «Взаємоповага: «Дитина-Дитина», «Дитина-Вчитель», «Толерантне ставлення до тварин».

За підсумками конкурсу призові місця посіли:

у номінації «Пропаганда сімейних цінностей» – I місце здобули учні НВК «Родина» (відеоролик «Добро врятує світ!»); II місце – учні СШ №5 (відеоролик «Сім’я – це найбільший скарб», кер. Татьяніна Ж.В.); III місце – учні 5-го кл. СШ №10 (відеоролик «Україна – це світ без насилля», кер. Агаркова М.О.) та учні спецшколи (відеоролик «Подаруй дитині щасливе майбутнє», кер. Шокотько Л.Г.).

Також за участь у конкурсі у рамках проведення всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у номінації «Пропаганда сімейних цінностей» грамотами та подарунками було відзначено учнів 8-го кл. СШ №10 (відеоролик «Любов у родині – щастя дитині») та 11-го х/б кл. ліцею природничо-наукового навчання (відеоролик «Приділити увагу батьків до їхніх дітей»).

У номінації «Взаємоповага: «Дитина-Дитина», «Дитина-Вчитель» – I місце посіли учні 11-го кл. СШ №3 (відеоролик «Життя без насилля – щасливе дитинство», кер. Ждан С.В.); II місце – учні 5-го кл. СШ №8 (відеоролик «Давайте будемо сприймати оточуючих такими, якими вони є», кер. Бєлякова Г.О.).

За участь у міському конкурсі соціальних відеороликів, номінація «Взаємоповага: «Дитина-Дитина», «Дитина-Вчитель», грамотами та подарунками було відзначено учнів 8-А кл., 9-го кл. та 8-Б кл. НВК «Дивосвіт» (відеоролики «Ми – проти насилля», «Ми – проти насильства», «Толерантність – врятує світ»).

У номінації «Толерантне ставлення до тварин» – I місце вибороли учні 11-го кл. НВК №6 «Перспектива» (відеоролик «Вони не винні!»); II місце – учні 7-го кл. СШ №10 (відеоролик «Нагодуй! Збережи! Допоможи!»; III місце – учні 5-Б кл. НВК «Дивосвіт» (відеоролик «Не будьте байдужими, підгодовуйте птахів узимку»).

Довідково:

Якщо над вами вчинено насилля, ви стали жертвою торгівлі людьми чи свідком жорстокості, – звертайтеся:

  • на цілодобову всеукраїнську безкоштовну «гарячу лінію»: 0-800-50-03-35 або 386 – з мобільного;
  • до поліції та «швидкої допомоги» за номерами 102 і 103, відповідно;
  • на національну «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 0-800-505-501 або 527 – з мобільного;
  • надання соціально-психологічних консультацій: (056) 745-90-40;
  • правова допомога: 0-800-21-31-03 або (063) 489-35-53.

Фото Віталія Жушмана.