5 жовтня своє професійне свято відзначили працівники психологічної служби системи освіти нашої області, а 10 жовтня відбудуться заходи, присвячені Всесвітньому дню психічного здоров’я. Про роботу соціально-психологічної служби Жовтих Вод, а також про сімейний фестиваль, який пройде у нашому місті наступної суботи, розповіли у відділі освіти виконкому Жовтоводської міської ради.

Видатний психолог минулого століття Жан Піаже передбачив, що в XXI столітті психологія стане провідною наукою. Сьогодні, завдяки знанням із психології, фахівцям психологічних служб мільйони людей відновлюють стан душевної рівноваги, долають життєві труднощі та повертають віру у власні сили.

Наразі соціально-психологічна служба Жовтих Вод – це команда висококваліфікованих спеціалістів, які спрямовують свою діяльність на збереження психічного здоров’я всіх учасників навчально-виховного процесу, створення сприятливого соціально-психологічного клімату в навчальних закладах міста. У напрямку підтримки, супроводу розвитку особистості підлітків, молоді на сучасному етапі працює 21 творчий психолог, 10 соціальних педагогів. Гасло методичного об’єднання – ДАР (допомогти, адаптувати, розвивати).

В Україні Всесвітній день психічного здоров’я відзначають із 1992 року. Він запроваджений, щоб привернути увагу до цієї проблеми та скоротити поширення депресивних розладів. Згідно зі статистикою в Україні 1,2 млн жителів (це більше 3% всього населення) страждає психічними розладами, і цей показник із кожним роком зростає.

Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок у життя суспільства. І повірте, фізичне здоров’я неможливе без психічного здоров’я.

За даними ВООЗ, на психічні захворювання в наші дні страждають більше 450 мільйонів людей. Стреси, здебільшого, призводять до неврозів. А від неврозу один крок до непоправних психічних розладів. Професії, працівники яких більше всього схильні до стресів: шахтарі, пожежники, лікарі, вчителі, журналісти.

Із нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я 10 жовтня в усіх навчальних закладах міста пройдуть відповідні заходи.

Здоров’я населення залежить від рівня благополуччя всього суспільства і від його уваги до цих проблем. Будьте уважними один до одного та оберігайте власне здоров’я.

Працівники соціально-психологічної служби запрошують всіх жовтоводців відвідати сімейний фестиваль, присвячений Дню психічного здоров’я, який відбудеться 14 жовтня на базі ЦДТ. Кожен учасник заходу знайде собі заняття, цікаве лише для нього, зможе отримати безкоштовну консультацію провідних спеціалістів соціально-психологічної служби міста.

Альбіна КЛИМЧУК, методист методичного кабінету відділу освіти.