Цьогоріч із міського бюджету на придбання санаторно-курортних путівок для демобілізованих учасників АТО виділено 72 тисячі гривень. Про це повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради.

Виділення коштів із міського бюджету на придбання оздоровчих путівок передбачене «Міською програмою підтримки учасників АТО та членів їх сімей у м.Жовті Води на 2016-2020 роки». Цього року планується направити на санаторно-курортне лікування 12 демобілізованих учасників АТО. Для забезпечення оздоровлення та виконання заходів Програми із міського бюджету виділено 72 тис.грн. Наразі лікування у санаторно-курортних закладах України пройшли дев’ять осіб. Шість жовтоводців-учасників АТО оздоровилися за рахунок коштів державного та обласного бюджетів. Окрім того, у листопаді до санаторію вирушить ще одна особа.

В УПСЗН пояснили, що на оздоровлення демобілізовані військовослужбовці направляються згідно з чергою. Але здебільшого від отримання путівок хлопці відмовляються: когось не влаштував запропонований санаторій, хтось уже використав усю відпустку, а дехто хоче оздоровитися влітку. Щодо санаторно-курортних закладів – учасники АТО, які демобілізувалися, можуть обрати його самостійно. Якщо вартість путівки більша за суму виділених коштів для оздоровлення однієї людини – різницю можна доплатити (оплата відбувається за рахунок особи, яка бажає відправитися на лікування). У цьому випадку УПСЗН перераховує кошти тільки після підписання тристороннього договору.

Щоб отримати оздоровчу путівку, демобілізованим учасникам АТО слід звернутися до УПСЗН (каб.№53, прийом ведеться щопонеділка) за місцем проживання. Із документів знадобляться: копії паспорта, ідентифікаційного коду, військового квитка, посвідчення учасника бойових дій, а також медична довідка про необхідність лікування (форма 070/о) та довідка про безпосередню участь у проведенні АТО.