6 квітня у відділенні трансфузіології СМСЧ-9 відбувся плановий забір крові виїзною бригадою з м.Дніпро для поранених воїнів АТО, котрі перебувають у лікарні ім. Мечникова. Завідуюча відділенням Надія Самусєва повідомила, що за планом ця бригада приїздить до Жовтих Вод чотири  рази на рік, окрім цього, у місті організовуються безкоштовні акції для забору крові для атошників.

Відділ у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту виконкому міськради, Молодіжна рада долучились до акції із закликом до молодих людей бути донорами і допомогти у поповненні бази донорської крові.

Головний спеціаліст відділу Людмила Шкуренко розповіла, що напередодні в місті проводився ІІ тур Міжнародного українсько-литовського конкурсу малюнка «Здай кров заради життя». Малюнки дітей, які посіли призові місця, направлено до Києва для подальшої участі у фіналі конкурсу. А інші роботи були представлені 6 квітня у приміщенні пункту забору крові. Окрім цього, відділом у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту виконкому спільно з відділенням трансфузіології у Центральній бібліотеці проведено круглий стіл за темою «Здай кров заради життя». У цьому заході взяв участь Почесний донор України Андрій Ситник, який зазначив, що став донором не заради матеріальної вигоди чи отримання пільг від держави. Понад 20 літрів його крові врятували чиїсь життя. Під час круглого столу проводилось анкетування серед молоді, спрямоване на виявлення потенційних донорів.

На здачу крові 6 квітня записались близько 100 жовтоводців при плані взяти кров у 70-ти донорів.

За словами Надії Самусєвої, у кожного береться 450 мл крові. «Людей, які потребують переливання крові, у нас чимало, – розповідає завідуюча відділенням, – а от донорів, які б регулярно здавали кров та підходили за станом здоров’я, дедалі менше. Серед добровольців усе важче відшукати практично здорових людей, оскільки в місті актуальною є проблема розповсюдження інфекційних захворювань серед населення. Втім, люди відгукуються на заклик здати кров, наші жовтоводці – справжні патріоти. Усім дякуємо».

Також Надія Самусєва повідомила, що забір крові проводиться лише за умови наявності у бажаючого паспорта громадянина України. Перед процедурою донори проходять обстеження та здають кров на аналіз. Тому це також є гарною нагодою перевірити власний стан здоров’я.

Наталя Сіра.

Фото Віталія Жушмана.

Відео ПН ТРК «Степ».