4 квітня в читальній залі Центральної бібліотеки відбулася презентація роману братів Капранових «Забудь-річка». Книга була видана і представлена у Києві у березні 2016 року, після чого розпочався всеукраїнський тур презентації роману райцентрами України.

Перебуваючи у Жовтих Водах, Дмитро та Віталій Капранови розповіли про ідею створення роману та про чотирирічну роботу над його написанням. Присутні на презентації дізнались, що у книзі йдеться про розслідування родинної історії трьох людей, які з одним ім’ям Степан Шагута пройшли крізь три різні армії: радянську, німецьку та українську партизанську. А нащадків автори «примусили» розбиратися хто і де був, і чиї вони онуки.

Ідеєю роману письменники завдячують своїм дідам, один з яких – червоноармієць, а інший – «ворог народу». За словами авторів, під час написання книги більшість часу зайняла робота з історичними джерелами, вони вивчали спогади бійців УПА, німецької армії, Червоної армії, в’язнів радянських таборів, а також дослідження підпільного руху 30-х та 40-х років, довоєнної Галичини. Назва книги походить з української міфології: за уявленнями людей між нашим світом і потойбіччям протікає ріка, пролітаючи яку душа після смерті людини забуває усе.

Брати Капранови також презентували книги, які були видані ними раніше.

Усі бажаючі мали можливість поспілкуватися з Віталієм та Дмитром і отримати відповіді на свої питання.

Довідка

Брати Дмитро та Віталій Капранови – українські письменники, публіцисти, видавці, громадські діячі. Були організаторами масштабного українського діаспорного руху. Очолили видавництво «Зелений пес», видали романи «Приворотне зілля», «Розмір має значення», «Щоденник моєї секретарки» та інші.

Фото Людмили Новошевської, газета «Вісник краю».

Відео ПН ТРК «Степ».