Враховуючи занепокоєння громадян міста відносно якості питної води, керівництвом КП «Жовтоводський водоканал» ДОР» надані роз’яснення.

Під час зустрічі з представниками місцевих ЗМІ директор Жовтоводського водоканалу Олена Харитонова зазначила, що, насамперед, якість води відповідає усім санітарним вимогам. По-друге, підприємство забезпечене хлором. Здійснюється щоденне знезараження води, запас хлору (станом на 30 липня) – на два тижні роботи.

Наступну партію хлору у кількості 5 контейнерів планують отримати протягом 10 днів.

Кольоровість води. Вона є, але незначна. Усе залежить від вихідної води і стану водопровідних мереж. Одне з головних питань – неприємний запах. За словами О.Харитонової, на жаль, це є типовим для літньої пори: вода цвіте, тому і з’являється запах. Мине спека, зникне і запах.

Більш детально щодо якості питної води проінформував головний технолог підприємства Олексій Бондаренко.

За його словами, приготування питної води починається з якості поверхневої води Іскрівського водосховища. На даний час працює канал «Дніпро-Інгулець», який перекачує дніпровську воду, тобто сьогодні в Іскрівському водосховищі ми маємо дніпровську воду, якій властиві висока кольоровість, що, в свою чергу, призводить (при підвищених температурах зовнішнього середовища) до бурхливого цвітіння, росту мікроорганізмів і погіршенню органолептичних показників, у тому числі і до виникнення запаху.

Підприємство здійснює певні заходи з покращення якості вихідної води, серед них: промивання русла річки Інгулець, чищення гідротехнічних споруд, промивання трубопроводів від насосної станції першого підйому до водопровідних очисних споруд. Але, на жаль, не усе залежить від підприємства.

На сьогодні водопровідні очисні споруди працюють у штатному режимі, є усі необхідні реагенти, коагулянти, працює хлор-діоксидна установка, дозується діоксид хлору, рідкий хлор для знезараження питної води. Тож вода в резервуарах чистої води відповідає усім санітарним показникам ДержСанПіН «Вода питна». Вода безпечна з точки зору хіміко-бактеріологічних, органолептичних, вірусологічних показників.

Стосовно запаху води. Ця проблема існує не тільки в Жовтоводському водоканалі, вона має місце і в інших водоканалах, які працюють на дніпровській воді.

Олексій Бондаренко також звернув увагу на стан розподільчої мережі, якою питна вода транспортується від водопровідних очисних споруд до споживачів міста. Він зазначив, що, на жаль, у місті є такі мережі, які перебувають у дуже поганому санітарно-технічному стані, що, в свою чергу, може призводити до додаткового забруднення питної води. Через це до Жовтоводського водоканалу надходять скарги від мешканців. За словами О.Бондаренка, підприємство намагається своєчасно реагувати на звернення громадян, проводить лабораторні дослідження води, здійснює промивання тупикових ділянок мереж тощо. Але, в будь-якому разі, у випадку аварійних ситуацій на водопровідних мережах або погіршення якості питної води слід телефонувати диспетчеру Водоканалу за номером 095-234-74-82, цілодобово.

Наталя Сіра.