Цьогоріч із міського бюджету на підтримку учасників АТО та членів їх сімей, допомогу родинам загиблих у зоні проведення антитерористичної операції спрямують 481,66 тис.грн – це удвічі більше, ніж раніше. Про це повідомили в управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міськради.

Відповідно до заходів Міської програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей у м.Жовті Води на 2016-2020 роки та Програми соціального захисту населення м.Жовті Води на 2015-2019 роки, демобілізовані учасники бойових дій АТО можуть звернутися до УПСЗН:

– за отриманням довідки на одноразове безкоштовне придбання ліків (за рецептом лікаря) на суму, яка становить 500 грн;

– по матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових потреб;

– пройти лікування у санаторно-курортних закладах України.

Також Програмами передбачено надання матеріальної допомоги на оздоровлення та реабілітацію поранених учасників АТО.

Щодо підтримки сімей загиблих бійців у зоні проведення антитерористичної операції – починаючи із листопада минулого року члени родин загиблих безпосередньо в зоні АТО щомісячно отримують соціальну матеріальну допомогу у розмірі прожиткового мінімуму на одну особу. Окрім того, під час чергового засідання сесії міськради, яка відбулася 28 березня поточного року, депутати одноголосно підтримали внесення змін до Програми у частині виплати щомісячної соціальної матеріальної допомоги матері військовослужбовця, загиблого під Верховною Радою України.

Також за рахунок коштів міського бюджету членам родин загиблих безпосередньо в зоні АТО виплачується адресна допомога на оплату житлово-комунальних послуг; надається одноразова матеріальна допомога на поховання та встановлення надгробка.

Минулого року у рамках Міської програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей в м.Жовті Води на 2016-2020 роки відбулося фінансування ремонту покрівлі будинку, в якому проживає матір загиблого Сергія Шилова.

Також на виконання Постанови Кабміну, УПСЗН за рахунок коштів державної субвенції проводить виплату грошової компенсації на придбання житла сім’ям загиблих безпосередньо в зоні АТО. У 2017 році такою можливістю скористалася одна родина. Робота спеціалістів УПСЗН у цьому напрямку продовжується й надалі.

За роз’ясненнями та додатковою інформацією стосовно підтримки учасників АТО можна звертнутись до управління праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради, каб. №53, тел. 3-38-65, 066-115-96-52, 096-52-52-534.

Довідка:

На обліку в УПСЗН перебувають 279 учасників АТО, 3 інваліди війни-учасники АТО, 7 капеланів, 13 членів сімей загиблих учасників АТО.