Останнім часом до управління праці та соцзахисту населення побільшало звернень мешканців міста з запитаннями стосовно нарахування субсидії та отримання відповідних повідомлень.

Начальник УПСЗН Сергій Ядикін проінформував, що в період із 5 по 15 грудня повідомлення про призначення субсидії на опалювальний період можна отримати:

  • в ЖРЕД за місцем проживання;
  • тим, хто проживає у приватному секторі, – в УПСЗН, каб. 44;
  • тим отримувачам субсидії, будинки яких належать до ОСББ, – у голів ОСББ.

С.Ядикін зазначив, що УПСЗН прагне до 5 грудня обрахувати субсидію і на листопад, щоб мешканці могли отримати два повідомлення: за жовтень і за листопад. За підсумками минулого опалювального сезону в місті було 15840 отримувачів субсидії. Усі ці справи опрацьовуються. Уже пораховано 12 тисяч субсидій (із жовтня місяця). Середній розмір субсидії за жовтень становить 600-700 грн.

До речі, за інформацією керівника УПСЗН, працівникам управління довелося «вручну» проводити нарахування субсидії за літній період через те, що наявне програмне забезпечення не дозволяло в автоматичному режимі отримувати інформацію з ДФС стосовно доходів практично 3 тисяч споживачів комунальних послуг (це працівники одного з найбільших підприємств міста).

УПСЗН зверталось із цього питання до різних інстанцій, в тому числі – до розробника комп’ютерної програми. Нещодавно розробником програму було доопрацьовано згідно з вимогами управління. Тож розрахунок субсидії віднедавна провадиться в автоматичному режимі. На сьогодні понад 80% субсидії пораховано за літній період, і близько 73% – за зимовий, починаючи з жовтня.

738 боржникам було припинено нарахування субсидії на літній сезон (з 01 травня). Усім цим отримувачам субсидії були направлені смс-повідомлення про те, що у них є заборгованість і треба у визначений законодавством час вирішити питання її погашення: або сплатити борг, або укласти договір із комунальними підприємствами про реструктуризацію. Тим не менше, за словами С.Ядикіна, ці сім’ї нічого не зробили, тож УПСЗН припинило їм нарахування субсидії.

Начальник управління також нагадав тим споживачам, котрі знімають своїх родичів із платежів (приміром, якщо вони працюють за межами міста): при новому призначенні субсидії треба цю інформацію оновити – надати відповідну довідку. Те саме стосується змін у складі родини, комунальних платежів, умов постачання теплоносія тощо – інформуйте про це УПСЗН.

Довідки можна отримати за мобільним телефоном інформатора-координатора УПСЗН (каб. 44): 066-11-59-629.

Наталя Сіра.