29 квітня відбулося відкриття літнього сезону в Дитячому парку. Для відвідувачів була підготовлена концертна програма, ігри-забави для дітей, працювали атракціони, торговельні майданчики, виставки виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва та літератури, що підготувала дитяча бібліотека. У рамках заходу був проведений конкурс серед учнівської молоді «Енеїда».

Керівник комунального закладу культури «Дитячий парк» Вікторія Глєбова розповіла, що вже традиційно Дитячий парк готується до відкриття за підтримки та допомоги багатьох благодійників. Вона висловила вдячність міському голові Володимиру Абрамову та депутатам Жовтоводської міської ради, а також усім організаціям, підприємствам, установам та приватним підприємцям міста, які з розумінням ставляться до потреби існування Дитячого парку як одного з найзатишніших куточків, де можна відпочити всією родиною.

Це: ПрАТ «Гарант Метиз Інвест», виконавчий директор Олег Ковтонюк – за відповідальне ставлення до підготовки атракціону «Шкільні гойдалки»: були надані матеріали для ремонтних робіт, фарба, виконана заміна обшивки дерев’яного настилу; СПП «Віза-Агро», директор Віталій Галяс – за виконання великого обсягу робіт із підготовки ігрового майданчику «Казкове королівство»: це і укріплення стійок, і заміна брусу на лавочках, і заміна деяких дерев’яних елементів і тримальних конструкцій палацу. Взагалі, підготовка «Казкового королівства» завжди займає багато сил і часу, витрачається значна кількість фарби, виконується заміна дощок на бігових доріжках; ТОВ НТО «Технотрон», директор Валерій Небогін; ТОВ «Позитрон GmbH», директор Сергій Зонов; ТОВ «Техномаш», директор Володимир Щадій; ТОВ «НВП «Тетра», керівник Леонід Боталов – за допомогу в підготовці атракціонів «Дитячі гойдалки», «Електромеханічні гойдалки» та «Дзвіночок» і за надання матеріалів для проведення ремонтних робіт; ФОП Сумський В’ячеслав; ТОВ «Будівельна компанія – Нова», директор Наталя Курносова – за забезпечення закладу піском і відсівом; ФОП Шпак Олег; ФОП Бойченко Ігор – за надання значної кількості різних матеріалів для виконання ремонтних і фарбувальних робіт; ЖРЕМ, начальник Валерій Клепіков – за допомогу в залученні спеціалістів для виконання необхідних робіт з електробезпеки закладу.

Вікторія Глєбова також висловила вдячність усім учасникам весняної толоки, всім людям, які надавали допомогу фізичною силою, а також усім, хто дарував закладу розсаду квітів, які зараз радують своєю красою. Подякувала всім творчим колективам, які підготували свято: це БК «Родина», музична школа, Центр дитячої творчості. Ігрові майданчики для дітей організували і провели відділ освіти та студенти педагогічного коледжу. Солодкі призи надала Наталя Зінченко.

Директор Дитячого парку відзначила, що минулого року заклад надав більше 2,5 тисяч безкоштовних відвідувань атракціонів. За її словами, в Україні на законодавчому рівні не передбачені пільги такого роду. Однак, завдяки рішенню виконкому міської ради, в нашому місті надається можливість безкоштовно відвідати атракціони певним категоріям жовтоводців. Цього року такі категорії дітей як діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування; діти із багатодітних сімей; діти, над якими встановлено опіку; діти, батьки яких є особами, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, зможуть кожної середи, четверга та п’ятниці безкоштовно відвідувати один із запропонованих закладом атракціонів на власний вибір. Діти, батьки яких є учасниками проведення антитерористичної операції, мають право безкоштовно відвідувати атракціони з середи по неділю включно. Обов’язковою умовою для надання пільгового відвідування атракціонів є пред’явлення відповідних документів, з детальним переліком яких можна ознайомитися в касі.

Під час урочистих заходів із нагоди відкриття Дитячого парку на території закладу відбувся конкурс козацької слави «Енеїда» серед учнівської молоді.

Цього року у змаганнях взяли участь 4 команди: НВК №6 «Перспектива», СШ №8, ЗДЦ ПТО, Жовтоводський промисловий коледж. У складі кожної команди – 6 учнів: четверо хлопців і двоє дівчат. Усі команди виступили достойно, а переміг НВК №6 «Перспектива».

Конкурс «Енеїда» був започаткований 5 років тому за ініціативи ЖМГО «Козацький полк «Жовтоводський» і за безпосередньої підтримки багатьох структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради. Представник козацького полку Євген Глазирін зазначив, що цього року дуже порадували дівчата, які особливо енергійно відстоювали свої позиції, боролися до останнього, творчо проявляли себе в різних конкурсах.

Дуже складним виявився конкурс на поїдання смачної випічки. «Думаю, що усі учасники отримали море задоволення, показали себе справжніми сильними українцями, нащадками козацької слави, – сказав Є.Глазирін. – Основні засоби для проведення конкурсів надані козацтвом, частина з них (музична апаратура, пневматична зброя) була отримана завдяки перемозі у Бюджеті участі минулого року. Усе це працює на благо громади. Дякуємо за смачні призи – свіжесенькі піци учасникам конкурсу привіз заступник міського голови Єгор Харитонов».

Він також повідомив, що постійно допомагає з організацією, проведенням, призами відділ у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту виконкому міськради; залучає учасників, як правило, відділ освіти, і дуже допомагає, особливо останні два роки, відділ культури, а саме – централізована бібліотечна система. Працівники ЦБС готують питання, допомагають як ведучі. Також активно допомагає Молодіжна рада міста.

Отже, Дитячий парк чекає на відвідувачів із середи по неділю, з 11:00 до 19:00, вихідні дні – понеділок, вівторок. Ціни на квитки залишились на рівні минулого року. З середини травня, орієнтовно з 17 числа, планується відкриття Мотузкового парку. Ціна квитків на цей атракціон буде затверджена рішенням виконкому.

Наталя Сіра.

Фото Віталія Жушмана.