Якщо Дніпропетровщина потрапить до «жовтої», «помаранчевої» чи «червоної» зони, а рівень вакцинації вчителів буде менший за 80%, то загальноосвітні навчальні заклади працюватимуть дистанційно. Тому, аби діти мали можливість повноцінно навчатися та відвідувати школу, міський голова Дмитро ХАНІС закликав освітян Жовтих Вод вакцинуватися. Про це він написав на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

«Шановні працівники освіти! Найближчим часом в Україні можуть посилити карантин і вся країна перейде до жовтої зони. Це станеться після ухвалення урядом змін до адаптивного карантину, які були запропоновані МОЗ.

Згідно постанови КМУ “Про внесення змін до Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на період до 31 грудня 2021 року”, для роботи навчального закладу потрібно мати мінімум 80% повністю вакцинованого персоналу.

Міністерство охорони здоров’я наразі планує передбачити, що в «жовтій» зоні зможуть працювати ті школи, у яких принаймні одну дозу щеплення отримали 80% персоналу.

Особисто я проти таких рішень. Вакцинація є добровільною в Україні. Але подібні постанови не залишають людям вибору.

Я звертаюсь до керівників навчальних закладів та всіх працівників освіти! Примусити вас вакцинуватись я не можу і не хочу! Тому я звертаюсь з проханням пройти вакцинацію і недопустити дистанційного навчання у ваших закладах. Діти повинні отримувати знання в школі, з можливістю “живого” спілкування з педагогами та однолітками. Але ті навчальні заклади, в яких не буде більше 80% вакцинованого персоналу, ми вимушені будемо перевести на дистанційну форму навчання після введення “жовтої” зони. Я дуже вас прошу, поставитись з розумінням до ситуації, яка склалася.

Зараз в наявності вакцини Пфайзер, Короновак, Астрозенека. Пункт щеплень працює без вихідних. Вакцинація проводиться безкоштовно незалежно від укладеної декларації з сімейним лікарем», – написав очільник громади.