У житті кожного міста є люди, які творять його історію, своїми зусиллями, талантом і особистісними якостями вносять власну лепту в його розвиток і становлення. У рамках відзначення Дня міста міська влада започаткувала рубрику, в якій щотижня розповідатиме про жовтоводців, котрі є гордістю Жовтих Вод, своїм прикладом надихають інших.

Люди, про яких сьогодні йтиме мова, переконані, що життя – вічна творчість. І не обов’язково бути художником, поетом чи музикантом, головне – творчо підходити до вирішення всіх питань, удосконалюватися самому та допомагати іншим. Вони – працівники закладів культури та освіти нашого міста.

Порохненко Марина Григорівна, вихователь-методист ДНЗ №29 «Біла лелека»

Жовтоводський садочок, в якому працює Марина Григорівна, відомий на всю Україну. І все – завдяки її роботі та творчому підходу до організації трудового процесу. Вона постійно працює над запровадженням новітніх технологій та авторських методик для дітей дошкільного та раннього віку, підвищує рівень ІКТ-компетентності педагогів у питаннях розвитку, навчання та виховання дітлахів. Протягом останніх чотирьох років, за ініціативи і сприяння Марини Григорівни, педагогами закладу видано шість методичних посібників для вихователів ДНЗ Жовтих Вод, а її проект «Комплексне оздоровлення дітей в умовах ДНЗ та сім’ї «Здоров’я через освіту» схвалено методичною радою відділу освіти. Реалізація проекту «Навчиться щоб навчати», над яким вона працювала, дозволив працівникам садочку на високому рівні оволодіти комп’ютером і створювати власні педагогічні блоги та групові сайти. А її методичний посібник для вихователів-методистів і вихователів ДНЗ «Формування ІКТ-компетентності вихователів ДНЗ» внесено до методичної скарбниці Дніпропетровщини. Марина Григорівна є постійним учасником засідань обласного круглого столу з питань розвитку креативності дошкільників; бере активну участь у підготовці та проведенні обласних семінарів «Портрет життєво компетентного дошкільника», «Проектування індивідуальної програми розвитку дитини»; роботі міських семінарів керівних кадрів «Оцінювання як функція управління», «Психолого-педагогічний супровід експериментально-дослідницької діяльності ДНЗ»; організації обласних педагогічних виставок; створенні презентаційних відеофільмів про дошкільну освіту Жовтих Вод. ЇЇ корпоративний імідж-проект «Шлях до успіху» презентовано на третій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2012», а сайт садочку, розробкою та наповненням якого займалася Марина Григорівна, у 2015 році посів III місце у Всеукраїнському рейтингу серед сайтів ДНЗ. ЇЇ творчий підхід, передовий педагогічний досвід, наполегливість та завзяття вибороли у 2016 році III місце в обласному конкурсі «На кращий методичний кабінет» і «На кращий блог дошкільного закладу».

За високі показники в роботі вона неодноразово нагороджувалася грамотами відділу освіти, виконкому Жовтоводської міської ради, Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА, Міністерства освіти і науки України.

Ярина Микола Григорович, директор МКЗК «Жовтоводська музична школа»

Уже понад 30 років він є незмінним директором музичної школи. А розпочалося все для нього з посади викладача по класу баяна у Жовтоводському педагогічному коледжі, куди прибув за направленням інституту. Непросто керувати таким закладом: потрібно і матеріально-технічну базу підвищувати, і про стан будівлі подбати, і навчально-виховний процес організувати, і постійно забезпечувати підвищення фахового рівня працівників школи, і за навчанням учнів слідкувати. Але Миколі Григоровичу це чудово вдається. Завдяки тому, що він постійно вдосконалює свій професійний рівень, педагогічну майстерність, відповідально ставиться до роботи, має повагу колег, батьків і учнів, музична школа упродовж багатьох років залишається осередком культурно-естетичного виховання молоді Жовтих Вод. Найбільша його гордість – випускники. Завдяки ґрунтовним базовим знанням вони легко вступають до вищих навчальних закладів культури. Сотні з них із задоволенням обрали своєю професією музику. На сьогодні більша частина викладацького складу школи – випускники різних років. Багато колишніх учнів школи працюють за покликанням у містах і селах України та поза межами своєї Батьківщини. Окрім навчальної роботи, школа завжди проводила велику і цікаву концертну діяльність. Солісти, ансамблі та оркестри завжди вражали своєю майстерністю жовтоводців. І в 2008 році МКЗК «Жовтоводська музична школа» при атестації початкових навчальних закладів отримала атестацію з відзнакою.

За вагомий внесок у розвиток музично-естетичного виховання молоді, високу творчу майстерність і професіоналізм Микола Григорович відзначений Подяками міського голови та вищою міською відзнакою «Світоч Жовтих Вод» як кращий працівник культури.

Короп Наталія Іванівна, завідуюча відділом художньо-естетичного напрямку, керівник гуртка «Юні інспектори руху» ЦДТ

Вона постійно перебуває у творчому пошуку, працює над вдосконаленням особистого професійного рівня. Вважає за необхідне співпрацювати з батьками, налагоджувати зв’язки з підприємствами та громадськістю міста. Задля перемоги своїх вихованців зробить усе: кошти для поїздки знайде, для ще кращої підготовки виступу на роботі до пізньої ночі залишиться, над костюмами попрацює. Та й не дивно: завдяки її систематичній і цілеспрямованій роботі команда жовтоводських «Юних інспекторів руху» упродовж шести років є переможцем зональних, обласних та всеукраїнських етапів змагань. Окрім того Наталія Іванівна входить до складу науково-методичної ради ЦДТ. І з цим завданням вона справляється дуже легко. Її ініціативність, творчий підхід до справи, професійну компетентність в організації науково-методичної роботи, використання ефективних форм і методів роботи з педагогічним складом, створення умов для підвищення професійного та особистісного рівня кожного викладача високо цінує керівництво закладу та відділу освіти.

За 24 роки педагогічної діяльності Наталія Іванівна неодноразово нагороджувалася грамотами різних рівнів.

Михайлюк Тетяна Василівна, керівник народного хору «Веселка» ЦНТКіД служби СПО ДП «СхідГЗК»

Сказати, що ця жінка гарна, талановита, справжня щира україночка – не сказати нічого. Вона живе музикою, а особливо українськими народними піснями. Майже 18 років Тетяна Василівна є незмінним керівником народного аматорського хору «Веселка», до складу якого входить близько 30 виконавців різного віку. ЇЇ талант, майстерність, професіоналізм, вагомий внесок у розвиток культури Дніпропетровщини визнали не тільки міська влада, а й керівництво області. Вона нагороджена Грамотою управління культури Дніпропетровської ОДА, Дипломом лауреата обласного фестивалю народної творчості «Моя родина – моя Україна», Почесними грамотами виконкому Жовтоводської міської ради, Подяками міського голови, Почесною грамотою ДП «СхідГЗК», Почесним знаком переможця міського конкурсу «Світоч Жовтих Вод» як кращий діяч культури та Почесним знаком Федерації профспілок України «За досягнення в аматорському мистецтві». Тетяна Василівна завжди творчо підходить до поставлених завдань та підготовки художніх номерів її колективу. Аби глядачам було цікаво, а українські народні пісні звучали по-новому, вона працює над їх обробкою. Не раз жовтоводці чули зі сцени Палацу культури «Ой, поїхав мій миленький», «Ой, у лісі на орісі», «Голуби над батьківською хатою» тощо в її авторській сучасній обробці.