У житті кожного міста є люди, які творять його історію, своїми зусиллями, талантом і особистісними якостями вносять власну лепту в його розвиток і становлення. У рамках відзначення Дня міста міська влада започаткувала рубрику, в якій щотижня розповідатиме про жовтоводців, котрі є гордістю Жовтих Вод, своїм прикладом надихають інших.

Люди, про яких сьогодні йтиме мова, більше 30-ти років свого життя віддали улюбленій роботі. Своїми новаторськими ідеями, пропагуванням передового досвіду, активною життєвою позицією забезпечили розвиток не лише жовтоводських підприємств і установ, а й усієї вітчизняної галузі. Вони – гордість ДП «СхідГЗК» та відділу освіти виконкому міської ради.

Мастаков Гаррі Федорович, колишній заступник начальника гірничого відділу, заступник головного інженера – начальник гірничого відділу управління ДП «СхідГЗК» (1961-1965, 1970-2008рр.)

За час роботи на шахтах ДП «СхідГЗК» Гаррі Федорович безпосередньо брав участь у модернізації технологій видобутку, переході від ручної праці до механізованої шляхом впровадження нових машин для прибирання породи, кареток на колісній ході, техніки для очисних робіт. Завдяки йому на шахті побудовано перший ліфт, застосовано технологію вінцевого кріплення. Усе це суттєво полегшило та покращило умови праці гірників, підвищило продуктивність, активізувало розвиток підприємства та видобувної промисловості держави. Під його керівництвом здійснено процес газифікації смт Смоліне, що забезпечило комфортне проживання шахтарів, приплив трудових ресурсів до Смолінської шахти.

Не одну нагороду та відзнаку у своєму арсеналі має Гаррі Федорович. Йому присвоєно звання Почесний ветеран праці ДП «СхідГЗК», а за сумлінну працю, високу професійну майстерність та особистий вагомий внесок у забезпечення сталого розвитку енергетичної та урано-видобувної галузей його нагороджено Орденом «Знак Пошани», знаком «Шахтарська слава» 1 та 2 ступеня, Почесною грамотою, Грамотою Міністерства палива та енергетики України.

Башлик Ганна Миколаївна, вчитель географії СШ №3, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, вчитель-методист

Ганна Миколаївна – вчитель географії від Бога. Щороку результати її учнів у предметних олімпідах із географії мріють перевершити викладачі з усієї України. Та й не дивно: вихованці Ганни Миколаївни постійно посідають призові місця в міських, обласних і всеукраїнських олімпіадах із даної дисципліни. Команда СШ №3 лідирує в обласному і є призером Всеукраїнського турніру юних географів. ЇЇ учні, слухачі Дніпропетровського відділення Малої академії наук, посідають призові місця в області та в Україні на конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт. Щорічно більше 50% випускників Ганни Миколаївни обирають географію як предмет для ЗНО та отримують понад 170 балів.

Колеги відзначають її високі моральні та культурні якості, цілеспрямованість, результативність та якість роботи з учнями. Окрім того, Ганна Миколаївна є співробітником Дніпропетровського відділення Малої академії наук, залучається до навчання здібних та обдарованих із географії школярів області під час роботи Літньої школи. Вона співпрацює з науковцями географічного факультету Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка, де допомагає своїм випускникам займатися науково-дослідницькою роботою.

Вайман Володимир Львович, учитель математики ліцею природничо-наукового навчання

Майже 47 років Володимир Львович працює вчителем математики. Його стиль роботи: діяльність учня – основа навчального процесу; запровадження науково-експериментальних методів та інформаційно-комунікаційних технологій. В учнях він намагається розвивати пізнавальну активність, мислення та надає їм можливості для інтелектуального, морального та духовного розвитку. Володимир Львович є керівником міського методичного об’єднання вчителів математики та школи передового досвіду в нашому місті; ініціатором впровадження модульно-рейтингової та модульно-ритмічної систем навчання для шкіл нового типу; розробником системи диференційованого контролю знань учнів і системи підготовки ліцеїстів до олімпіад різних рівнів; автором наукових статей, методичних і дидактичних посібників із математики; засновником математичної школи в регіоні, на основі якої виховано не одне покоління послідовників-науковців у галузі природничих наук. Його гордість – це колишні учні, троє з яких є докторами фізико-математичних наук, семеро – кандидатами математичних наук, чотирнадцять – учителями математики.

За сумлінну працю Володимир Львович нагороджений нагрудними знаками «Василь Сухомлинський», «Відмінник освіти України», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України. Він тричі отримував міжнародну премію «Соросівський грант» та є лауреатом обласної педагогічної премії.

Яцина Людмила Павлівна, колишній технік-нормувальник, інженер-нормувальник, інженер з організації та нормування праці 2 кат. АТГ ДП «СхідГЗК» (1957-1990рр.)

Людмила Павлівна – активна та життєрадісна жінка, яка є «душею та серцем» АТГ ДП «СхідГЗК». Майже 17 років вона – незмінний голова ветеранської організації автотранспортного підрозділу комбінату. Завдяки її бойовому характеру, налагодженій співпраці з адміністрацією підприємства, профспілковою організацією ДП «СхідГЗК» було вирішено безліч життєво важливих питань ветеранів, які свого часу забезпечили сталий розвиток і становлення комбінату. За багаторічну сумлінну працю Людмила Павлівна нагороджена медаллю СРСР «За доблестный труд».