30 вересня щорічно в Україні відзначається Всеукраїнський день бібліотек, а 1 жовтня – Міжнародний день музики. Про досягнення музичної школи, а також про те, як сьогодні працюють жовтоводські бібліотеки, розповіла начальник відділу культури виконкому міської ради Олена КУЗЬМІНСЬКА.

За словами О.Кузьмінської, бібліотеки КЗК «Жовтоводська ЦБС» та МКЗК «Жовтоводська музична школа» є невід’ємними елементами культурної, наукової, освітньої, інформаційної інфраструктури міста Жовті Води. Вони допомагають у формуванні патріотичного, правового та екологічного виховання сучасної молоді, розвивають інтерес до вивчення та розуміння національної історії та культури.

2016-2017 навчальний рік для колективу музичної школи є ювілейним: заклад був утворений 60 років тому. За шість десятиліть школа випустила близько 2500 вихованців, із яких 300 своєю професією обрали музику.

Талановиті учні і колективи музичної школи гідно представляють свій заклад і місто на професійних змаганнях. Так, упродовж 2016-2017 навчального року учні школи взяли участь у семи міжнародних і всеукраїнських конкурсах, трьох обласних, п’яти регіональних і двох міських конкурсах. А це близько 100 призових місць та три гран-прі!

Начальник відділу культури зазначила, що із 39-ти цьогорічних випускників 14 закінчили школу з усіх предметів на «відмінно», 20 – отримали оцінки 10 і вище. «З упевненістю можна сказати, що цей ювілейний – один із найкращих випусків закладу», – сказала О.Кузьмінська.

За її словами, жовтоводці із задоволенням приходять на концерти, що проходять у музичній школі, а також відвідують міські заходи, в яких беруть участь творчі колективи цього закладу. І таких цікавих зустрічей цього року в місті було більше 100!

«Що стосується роботи жовтоводських бібліотек, то з розвитком інформаційних технологій читацький попит на книгу лише зростає. Сьогодні заклади Жовтоводської ЦБС надають можливість своїм читачам не лише ознайомитися з новітньою літературою, а й долучитися до проведення різноманітних культурних заходів, – зазначила О.Кузьмінська. – У бібліотеках міста проходять концерти, творчі вечори, поетичні фестивалі, навчальні семінари, презентації книг, виставки, показ кіно тощо».

Так, завдяки колективу Центральної бібліотеки, вперше у Жовтих Водах відбулися покази ліцензійних фільмів під відкритим небом; до міста з презентаціями своїх літературних новинок почали приїздити відомі українські письменники; запроваджено власний проект «Бібліотеки йдуть до громади». Окрім того, бібліотеки оснащені комп’ютерами, мають доступ до Інтернету, забезпечені скайп-зв’язком.

Але найголовнішим досягненням Центральної бібліотеки О.Кузьмінська вважає цьогорічну перемогу проекту «Library Hub: сучасний простір у Центральній бібліотеці КЗК «Жовтоводська ЦБС», який фінансуватиметься за кошти міського бюджету участі.

Варто зазначити, що для навчання учнів у музичній школі, комфортного перебування читачів у бібліотеках, міською владою на чолі з міським головою Володимиром Абрамовим, депутатами міської ради створено та підтримується у належному стані матеріально-технічна база цих закладів. За кошти міського бюджету проведено повну реконструкцію покрівлі музичної школи; придбано нові музичні інструменти (два баяни); проводяться косметичні ремонти навчальних класів. А жовтоводські бібліотеки отримали мобільну акустичну систему, яка дозволила покращити озвучування культурних заходів.

За підтримки депутата обласної ради Дмитра Чорного книгозбірні міста збільшили кількість комп’ютерів і сучасних книжкових стелажів.

Начальник відділу культури О.Кузьмінська подякувала працівникам бібліотек міста, колективу музичної школи за професіоналізм і відданість справі. Вона також висловила впевненість у тому, що спільними зусиллями, за підтримки міської влади, зацікавленості жовтоводців удасться забезпечити якісний, сучасний, професійний розвиток міських закладів культури.