14 червня до Жовтих Вод із робочим візитом завітали народний депутат Олег Кришин, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, заступник голови облдержадміністрації Дмитро Батура та начальник управління молоді і спорту ОДА Олександр Пшеничников. За час перебування у нашому місті посадовці відвідали фізкультурно-оздоровчий центр комбінату, спортивні зали ДЮСШ, зустрілися з молодіжним та спортивним активом Жовтих Вод, а також подарували жовтоводській футбольній команді м’ячі.

Візити керівництва Міністерств та облдержадміністрації до нашого міста вже стали звичним явищем. У Жовтих Водах наприкінці минулого року з роз’ясненнями щодо освітньої реформи побували заступник міністра освіти і науки Роман Греба та представники департаменту освіти ОДА. Цього разу до міста завітали високопосадовці з міністерства молоді та спорту, облдержадміністрації та управління молоді і спорту ОДА. Ідея зустрічі полягала в тому, щоб почути думки стосовно реалізації молодіжної політики та спорту від тренерів, спортсменів, директорів спортивних закладів на місцях, надати відповіді на їх питання.

На думку народного депутата Олега Кришина, робочі поїздки членів Кабміну до районів та міст різноманітних виборчих округів мають бути постійними в їхніх графіках зустрічей. Адже результативне вирішення проблеми будь-якого населеного пункту починається з її вивчення на місці, а вже потім – у профільних управліннях та міністерствах. «Так, на сьогодні міська влада Жовтих Вод зіткнулася з невирішеним питанням, яке стосується передачі ФОЦ ДП «СхідГЗК» до комунальної власності, – пояснює О.Кришин. – Але ми розуміємо, що за рахунок міського бюджету, який є дотаційним, забезпечити його подальшу роботу не вдасться. Тому я вдячний міністру молоді та спорту Ігорю Жданову, команді Валентина Резніченка, які знайшли час та на моє запрошення, у рамках робочого візиту Дніпропетровщиною, приїхали до Жовтих Вод задля вирішення не лише цієї, а й багатьох інших проблем».

Першим об’єктом, який відвідали гості на чолі із міським головою Володимиром Абрамовим та першим заступником міського голови Іриною Олініченко, стала дитячо-юнацька спортивна школа. За словами директора закладу Віктора Лисенюка, наразі у ДЮСШ навчається понад півтисячі дітей, функціонує чотири відділення: легка атлетика, волейбол, футбол та три види боротьби. Серед випускників школи є два майстри спорту міжнародного класу, 76 кандидатів у майстри спорту, понад п’ять тисяч спортсменів масових розрядів. «Школа збудована ще у 60-х роках і, звичайно ж, потребує оновлення, – говорить В.Лисенюк. – Придбання сучасного обладнання та форми, низька заробітна плата тренерів, недостатнє кадрове забезпечення – головні проблеми не лише нашого закладу, а й усіх українських ДЮСШ. Але, незважаючи на це, ми продовжуємо самовіддано працювати та тренувати наших вихованців. Адже діти – це наше майбутнє».

У тому, що лише спільними зусиллями можна вирішити будь-які проблеми, переконаний старший тренер Дніпропетровської області з боротьби самбо і сумо, заслужений тренер України, тренер ДЮСШ Євген Шутенко. З ним, а також і з його вихованцями делегація поспілкувалася під час візиту до спортивної зали «Будівельник».

«Не кожного дня до Жовтих Вод приїздить міністр, – із приємним здивуванням говорить Є.Шутенко. – Мабуть, за історію міста – вперше. Проблеми є скрізь, але ми маємо вирішувати їх спільними зусиллями, усіма рівнями влади. І це робиться, в першу чергу, для тих хлопчиків і дівчаток, які приходять сюди займатися». Показуючи Ігорю Жданову стан будівлі, Євген Анатолійович зауважив, що минулого року, завдяки дієвій співпраці міської влади з народними депутатами, у приміщенні розпочато заміну вікон на енергозберігаючі. Завдяки цьому значно підвищиться температура у спортивній залі.

Після обговорення проблемних питань, що турбують сьогодні всіх – і спортсменів, і керівництво міста – міністр молоді та спорту разом із народним депутатом передав футбольній команді ДЮСШ набір м’ячів.

Оглядаючи спорткомплекс та обговорюючи питання передачі ФОЦ ДП «СхідГЗК» до комунальної власності, Ігор Жданов висловився проти таких безоглядних дій. Адже даний об’єкт місту водночас узяти на баланс і утримувати на належному рівні буде дуже складно. «На жаль, сьогодні загальноурядова політика спрямована на те, щоб державні підприємства передавали свої непрофільні активи, – розповідає міністр молоді та спорту. – Але, як показує практика, громада не може нести такий тягар і з часом спортивний об’єкт руйнується». На думку І.Жданова, у таких випадках має бути спільна відповідальність: державне підприємство, яке «позбувається» зайвого, повинно передбачити кошти на підтримку його діяльності.

«Які конкретні дії я зроблю, повернувшись до Києва: перш за все, переговорю з міністром палива та енергетики Ігорем Насаликом стосовно подальшого затвердження видатків у фінансовому плані ДП «СхідГЗК» на підтримання функціонування спортоб’єкта, – говорить міністр молоді та спорту. – Це свідчитиме про те, що після передачі комбінат не відсторониться від фізкультурно-оздоровчого центру, а допомагатиме місту його утримувати». Також І.Жданов пообіцяв узгодити з І.Насаликом питання щодо виконання у ФОЦі першочергових ремонтних робіт, аби уберегти громаду від отримання у власність приміщень неналежного стану.

Спілкуючись із молодіжним активом міста та спортсменами у виконавчому комітеті міськради, народний депутат Олег Кришин зазначив, що його головним завданням є поєднання можливостей державного, обласного та місцевого бюджетів, різноманітних програм задля отримання фінансування і прискорення реконструкції або будівництва спортивних, освітніх чи культурних об’єктів. «Відвідуючи спортзаклади свого округу, я хотів показати Ігорю Жданову можливості міст Дніпропетровщини, у тому числі Жовтих Вод, – розповідає О.Кришин. – Організаційно місто може прийняти змагання Всеукраїнського рівня. Ми ставимо разом із міською владою перед собою таку ціль».

Обговорюючи із присутніми питання підтримки спеціалізованих закладів та звичайних шкіл, обдарованої молоді, національно-патріотичне виховання, розвиток молодіжної політики в Україні, міністр молоді та спорту Ігор Жданов зазначив, що вони з Олегом Кришиним єдині у своїх прагненнях. Завдяки командній роботі було прийнято рішення стосовно щорічного фінансування проектів із розбудови фізкультурної та спортивної інфраструктури у різних регіонах країни за рахунок Державного фонду регіонального розвитку (понад 10% інвестпроектів ДФРР).

«Перший крок на шляху до покращення фінансування спорту в країні – децентралізація, наступним має бути спрямування частини податку від ігрового бізнесу на розвиток культури, спорту та молодіжного руху, – говорить О.Кришин. – Такі законопроекти вже зареєстровано у Верховній Раді. Але, перш за все, цей бізнес потрібно вивести з підпілля». Також, на думку народного депутата, суб’єктів господарської діяльності необхідно заохочувати до відрахувань певних відсотків своїх прибутків на культуру та спорт шляхом введення для них пільги зі сплати податків.

Останнім об’єктом, який відвідали Олег Кришин, міністр та представники ОДА, був НВК №6 «Перспектива». Другий рік поспіль на цьому об’єкті виконуються роботи з капітального будівництва, у тому числі і на стадіоні. Реконструкція цього закладу, за словами директора школи Павлини Чаленко, дозволить вивести умови перебування і навчання дітей на європейський рівень. Підрядна організація обіцяє завершити всі роботи до 1 вересня.

Підбиваючи підсумки робочого візиту до Жовтих Вод, Ігор Жданов зазначив, що попереду ще багато роботи. Наразі Уряду вдалося підвищити зарплату тренерам ДЮСШ на два тарифних розряди, а для реалізації значних спортивних проектів є можливість залучення коштів ДФРР, подання відповідних заявок до Міністерства.

«Політика влади, держави, Уряду спрямована на децентралізацію і на розвиток спортивної інфраструктури, – говорить міністр молоді та спорту Ігор Жданов. – Цього року із ДФРР було виділено 600 млн грн на відродження спортивних об’єктів. Але коли приїздиш до регіонів, саме до районних центрів, міст обласного підпорядкування, таких як Жовті Води, розумієш, як ще багато потрібно зробити». І.Жданов зауважив, що Жовтоводська ДЮСШ, як і всі інші, потребує ремонту, і це питання він обговорив із міським головою Володимиром Абрамовим. Міністр наголосив на тому, що у спортивних закладах міста необхідно застосовувати сучасні технології енергозбереження. «Нам потрібна здорова, сильна й освічена нація. І ми це робимо завдяки спільним зусиллям Президента України, Уряду, Верховної Ради та облдержадміністрацій», – зазначив наприкінці розмови Ігор Жданов.

Фото Віталія Жушмана.