Із першого квітня 2019 року медпрепарати за державною програмою «Доступні ліки» можна отримати в аптеці виключно за електронним рецептом. Про те, як це зробити, розповіла начальник відділу охорони здоров’я виконкому міської ради Валентина БОКА.

В.Бока нагадала, що уже третій рік у місті діє програма «Доступні ліки», яка стартувала з 1 квітня 2017 року. Ця програма є однією із складових реформи системи охорони здоров’я і має на меті забезпечити кожного громадянина України безпечними життєво необхідними лікарськими засобами. За цей період Програмою скористалися 32725 осіб, відпущено 61790 рецептів.

Начальник відділу охорони здоров’я зазначила, що з 1 квітня 2019 року діє оновлений порядок видачі медпрепаратів за програмою «Доступні ліки». Відтепер отримати медикаменти безкоштовно або з незначною доплатою можна виключно за електронним рецептом, виписаним сімейним лікарем, терапевтом або педіатром через електронну систему охорони здоров’я. Ще одне нововведення – адміністрування Програми Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ) та пряме фінансування аптек, які підписали з нею договір. Дані зміни регламентовані постановами Кабінету Міністрів від 27 лютого 2019 року «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів», «Деякі питання щодо договорів про реімбурсацію», «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань».

Що зміниться для пацієнта? Валентина Бока пояснила, що перехід програми «Доступні ліки» до НСЗУ дозволить пацієнтам отримувати медпрепарати за рецептом у будь-якій українській аптеці, яка уклала договір із Нацслужбою, без прив’язки до місцевості, де цей рецепт було виписано.

Як пацієнту отримати медпрепарати в аптеці за електронним рецептом?

Крок 1. Пацієнт записується та приходить на прийом до сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким у нього підписано декларацію. Важливо! Людина має звернутися саме до свого лікаря. Якщо ви ще не уклали договір про надання медичних послуг, це варто зробити. Без декларації скористатися програмою «Доступні ліки» буде неможливо.

Крок 2. Лікар проводить прийом і виписує рецепт. Важливо! Під час формування електронного рецепта лікар повинен перевірити актуальність номера мобільного телефону, вказаного в декларації.

Крок 3. Після перевірки номера телефону лікар виписує рецепт в електронній системі охорони здоров’я.

Крок 4. На мобільний телефон пацієнта приходить SMS-повідомлення з унікальним номером рецепта та кодом підтвердження для отримання ліків у аптеці. Зміст SMS-повідомлення: «Ваш рецепт: ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ-ХХХХ. Код підтвердження: ХХХХ».

Крок 5. За потреби або на прохання пацієнта лікар може роздрукувати консультаційний висновок, який містить інформацію про виписані медпрепарати та номер електронного рецепта.

Крок 6. Пацієнт звертається до будь-якого аптечного закладу, що бере участь у програмі «Доступні ліки», називає працівнику аптеки номер рецепта.

Крок 7. Пацієнт обирає один із лікарських засобів, називає чотиризначний код підтвердження та отримує медикаменти. Якщо необхідного препарату немає, пацієнт може зачекати, поки він надійде, або ж звернутися до іншого аптечного закладу.

В.Бока нагадала, що, як і раніше, медпрепарати за програмою «Доступні ліки» можуть отримати пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом II типу та бронхіальною астмою. Рецепт діє 30 днів.

У Жовтих Водах отримати «доступні ліки» можна у наступних аптечних закладах:

ФОП Бехало С.І. (аптека по вул. Гагаріна, 21, тел. 066-465-23-63).

ТзОВ «ПОДОРОЖНИК ДНІПРО» (аптека по вул. Козацької Слави, 29/46, тел. 067-730-74-11).

ТОВ «Дніпродзержинська фармацевтична компанія» (аптеки «Бажаємо здоров’я» по вул. Козацької Слави, 29/62, тел. 073-028-43-57 та по вул. Гагаріна, 15/14, 063-457-05-89).

Із питань реалізації в місті програми «Доступні ліки» можна звертатися до відділу охорони здоров’я виконавчого комітету (кабінет 229). Контактні телефони: 6-34-38, моб. 067-726-53-73.