Фізичні особи-підприємці, котрі обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої груп платників єдиного податку, на період карантину можуть оформити соціальну допомогу на дітей віком до 10 років. Призначення таких виплат передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020р. №329 «Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми».

Допомогу на дітей можна отримати за умови сплати ЄСВ за усі місяці 2019 року або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця. Вона призначається і виплачується органами соціального захисту населення за місцем реєстрації або фактичним місцем проживання ФОПа.

Призначається така допомога на період карантину та на один місяць після дати його скасування одному з батьків (опікуну) на кожну дитину до досягнення нею 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020р., а саме:

– на дітей віком до 6 років – 1779 грн;

– на дітей віком від 6 до 10 років – 2218 грн.

Якщо дитині виповнилося шість років у період виплати допомоги, то її розмір переглядається з урахуванням відповідного розміру прожиткового мінімуму з наступного місяця.

Допомога призначається з місяця звернення і виплачується через установи уповноважених банків щомісяця за повний місяць.

Щоб отримати таку допомогу, заявнику необхідно подати до органу соціального захисту населення наступні документи:

– заява за встановленою формою, в якій слід зазначити відомості про заявника, паспортні дані, адресу місця реєстрації чи фактичного місця проживання, відомості про дитину (дітей) та банківські реквізити для перерахування коштів. Банківський рахунок слід зазначати у форматі IBAN, що містить 29 символів. Окрім того, необхідно в обов’язковому порядку зазначити номер телефону для зворотного зв’язку;

– копії свідоцтв про народження кожної дитини віком до 10 років;

– довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу форми ОК-7);

– копія документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземців та осіб без громадянства);

– копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Рішення щодо призначення допомоги приймається органом соціального захисту населення по кожному зверненню окремо відповідно до норм постанови та повноти сплати єдиного соціального внеску. Документи розглядаються протягом трьох робочих днів із дня їх отримання.

Документи на призначення допомоги можна подати як у паперовому, так і в електронному виглядах, скориставшись онлайн сервісом на офіційному сайті Мінсоцполітики у розділі «Е-сервіси» (https://dopomoga2fop.ioc.gov.ua), а також Єдиним порталом державних послуг «Дія».

Виплата допомоги на дітей припиняється у разі:

– позбавлення отримувача батьківських прав;

– вилучення дитини в отримувача без позбавлення батьківських прав;

– тимчасового влаштування дитини на повне державне утримання;

– перебування отримувача під вартою на час слідства, у місцях позбавлення волі, за рішенням суду, розшуку отримувача органами Національної поліції;

– смерті дитини;

– смерті отримувача.

Виплата допомоги на дітей припиняється з місяця, що настає за місяцем, у якому виникли зазначені обставини.

У разі зміни місця проживання отримувача допомоги на дітей виплата її продовжується органом соціального захисту населення за новим місцем проживання з місяця звернення до органу соцзахисту за новою адресою проживання.

Одержання отримувачем інших видів допомоги, за винятком компенсації послуги «муніципальна няня», не впливає на призначення та виплату допомоги на дітей.

За додатковою інформацією звертайтеся до інформатора-координатора управління праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради, кабінет №42, тел.066-115-96-29.

Марина Котова.