11 березня фізкультурно-оздоровчий центр ДП «СхідГЗК» зустрічав ветеранів спорту, досвідчених спортсменів, майстрів і фізкультурників не тільки комбінату, а й міста. А зібрало фізкультурну еліту Жовтих Вод свято, присвячене 60-річчю фізкультурної організації СхідГЗК.

Ще задовго до початку урочистостей у залі звучали сміх, радісні вітання і, звичайно ж, у міцних обіймах опинилися ті, хто стояв біля витоків фізкультурного руху міста. Яскраві фанфари і, традиційно, вже знайомий гучний голос Олександра Нежури, який усе своє життя присвятив спорту, дали старт урочистостям. Спортивним маршем пройшли залою юні футболісти та учасники 57-ої спартакіади міста з гирьового спорту, поважне місце зайняв оргкомітет заходу. З вітальним словом до учасників свята звернувся міський голова Володимир Абрамов, який привітав спортсменів міста, подякував фізкультурно-оздоровчій організації комбінату за пропаганду спорту, створення умов для занять і виховання справжніх спортивних талантів. За багаторічну роботу, вагомий внесок у розвиток фізкультури і спорту в Жовтих Водах колектив фізкультурної організації ДП «СхідГЗК» та керівник ФОЦ Євген Буряк були нагороджені Почесною грамотою виконавчого комітету Жовтоводської міської ради. Також Подяку міського голови оголосили колективу ФОЦ та інструктору-методисту з фізкультури і спорту центру Андрію Осипчуку.

Помічник генерального директора ДП «СхідГЗК» із правових питань Олександр Захаров перейняв вітальну естафету і звернувся до присутніх із такими словами: «Керівництво СхідГЗК протягом 60 років приділяло максимум уваги розвиткові спортивного руху на підприємстві, створенню належних умов для занять спортом. Але сьогоднішній ювілей – це свято спортивної громадськості не тільки СхідГЗК, а й усього міста. Наше підприємство, Жовті Води багаті на спортивні традиції і таланти, спортсмени відомі далеко за межами області та країни. Адресую найщиріші вітання і вдячність ветеранам спорту, які заклали потужний фундамент для сьогоднішніх досягнень». О.Захаров закликав молоде покоління брати приклад із ветеранів, працювати над собою, досягати нових висот і перемог. Побажав усім присутнім міцного здоров’я, спортивному товариству – нових здобутків і вручив грамоти ДП «СхідГЗК» працівникам фізкультурно-оздоровчого центру. Голова СООП Борис Філіппов у своєму виступі акцентував увагу на важливості створення фізкультурної організації в місті: «1957 рік – знаковий для розвитку спорту в нашому місті, не тільки створенням фізкультурно-спортивної організації, а й тим, що був зданий в експлуатацію стадіон. Приїжджали до міста фахівці, популяризувалися усе нові й нові види спорту, біля витоків яких стояли знаменитості, такі як Н.Лучко, В.Лазебний, Л.Бергфелдс, М.Муравйов і багато інших. За 60 років понад 150 спортсменів стали майстрами спорту, завойовано сотні зіркових перемог на чемпіонатах світу, Європи, України. А чого варті перемоги нашої футбольної легенди «Авангарду». Борис Філіппов подякував ветеранам спорту, побажав усім міцного здоров’я, нових звершень і подальшого розвитку фізкультури і спорту в місті та на Східному ГЗК. Вручив грамоти СООП ветеранам спорту О.А.Нежурі, О.В.Сологубу. Також були оголошені подяки СООП громадським спортивним організаторам А.В.Ізосімову, П.А.Шеремету, В.В.Казьянову.

Гортаючи сторінки 60-річної історії фізкультурної організації комбінату, О.Нежура запрошував на імпровізовану сцену фахівців, які стояли біля витоків будівництва спорткомплексу, ветеранів, досвідчених спортсменів, багаторазових переможців турнірів і змагань різних рівнів, тих людей, які сьогодні розвивають спорт на підприємстві і в місті. У залі панувала атмосфера єднання і спогадів, подяки і побажань подальшого розвитку спортивного руху. Прекрасним музичним подарунком для присутніх став виступ танцювального колективу ЦДТ «Імпульс». А школа «Козацького гарту «Хорт» ім. М.Пошедіна» показала свою майстерність у боротьбі і володінні зброєю. Свято завершилося турніром із гирьового спорту, присвяченому першому голові фізкультурної організації комбінату Віктору Івановичу Шапошникову, в якому взяли участь 62 спортсмени комбінату і міста.

Олена Малоок.

фото Віталія Жушмана.

Відео ПН ТРК «Степ».