На Дніпропетровщині розпочали зважувати вантажівки. Це допоможе знизити кількість перевантажених автомобілів, які пошкоджують дорожнє покриття. Наразі в області вже діє стаціонарний пункт, на якому оцінюють вагу автомобілів. У планах – відкрити ще один. Про це повідомили в департаменті ЖКГ та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації.

Водіїв вантажівок закVzvajennyaликають не перевантажувати автомобілі. Це допоможе попередити утворення ям та вибоїн на дорогах, подовжити строк експлуатації покриття. 
На сьогодні контрольне зважування проходить в одному обладнаному пункті. Він знаходиться на 152 км дороги «Знам’янка-Луганськ-Ізварине». Додатково планують відкрити пункт на 24 км дороги «Харків – Сімферополь – Алушта – Ялта». 
На Дніпропетровщині зважувати автомобілі розпочали 4 травня. За цей час спеціалісти перевірили 37 вантажівок та склали 8 актів про порушення норм. Порушники сплатять штрафи. 
 Під час будівництва доріг спеціалісти враховують навантаження, яке має витримувати покриття. Великі перевантажені автомобілі  пошкоджують дороги. Значно збільшується такий вплив у теплі пори роки. Асфальт нагрівається та втрачає свою міцність. В результаті, якщо по дорозі рухається занадто важкий транспорт, покриття деформується. Саме тому за рухом великовантажних автомобілів найбільше слідкують влітку та навесні.  
Ознайомитись зі встановленими нормами можна у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.