Сьогодні, 26 квітня, рівно 36-ть років тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася трагедія, котра показала, що і «мирний атом» може бути руйнівним. Із нагоди цієї дати у Жовтих Водах відбулося вшанування пам’яті героїв-ліквідаторів аварії на четвертому енергоблоці.

Згадати своїх друзів та віддати шану всім, хто ціною власного життя та здоров’я захистив людство від невидимого ворога, врятував тисячі доль, до меморіалу «Жовтоводцям за проявлені мужність та героїзм при виконанні завдань Батьківщини» прийшли керівництво міста, представники міської ради ветеранів, жовтоводські ліквідатори та родини тих, чиї імена навічно викарбувані на гранітних плитах.

Свою безмежну вдячність мужнім людям різних професій, які стали живим щитом у боротьбі із радіацією, присутні висловили хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя меморіалу. А щоб у майбутніх поколінь залишилася згадка про ліквідаторів, які живуть сьогодні поряд із нами, було зроблено традиційне спільне фото.

Здавалося, людство зробило висновки. Але через 36 років після трагедії на Чорнобильській АЕС з’явилася нова загроза вибуху через війну, яку розв’язала росія проти нашої держави. Чітко знаючи, що будь-який постріл або технологічний збій можуть призвести до мільйонів жертв, окупанти захоплюють та обстрілюють українські атомні об’єкти. Але їм байдуже, вони «можуть повторити» те, чого ми не можемо допустити «ніколи знову».

Пам’ятаємо всіх, хто ціною власного життя врятував світ. Шануємо і дякуємо живим ліквідаторам та тим, хто дбає про безпеку на АЕС зараз!