04 травня внаслідок артилерійського обстрілу Чугуївського району Харківської області, отримавши поранення, несумісні із життям, загинув наш земляк, знаний у Жовтих Водах поет Олександр Григорович Бережний.

Є люди, які приходять у цей світ, щоб зробити його барвистим і прекрасним. Саме до таких людей і належав Олександр Бережний – громадський діяч, поет, голова літературної студії «Горицвіт», що діє при Центральній бібліотеці, відданий патріот своєї держави, підполковник Всеукраїнського лицарського Ордена православних козаків ім. І.Сірка, чудовий сім’янин, надійний та відповідальний друг і колега.

Олександр Григорович народився 07 березня 1965 року у селі Красний Луч П’ятихатського району. Навчався у Пальмирівській школі, після – у Дніпропетровському коледжі автоматики та телемеханіки. У 1984 році був призваний на військову строкову службу, пройшов шлях від рядового до головного сержанта.

До Жовтих Вод переїхав у 1987 році. Працював на заводі «Електрон» та КП ВЖРЕО. Був членом Жовтоводського козацького товариства, депутатом міської ради VII скликання.

Олександр Бережний був творчою людиною. Своє ставлення до життя та людей, свої плани і сподівання, свою громадську позицію він викладав у віршах, які почав писати у 7 років.

Його поезія проста, зрозуміла, спонукає читачів до роздумів, її хочеться перечитувати знову і знову. Збірки Олександра Григоровича – це роздуми про історію України, наше життя, славетних козаків, мрії та надії на краще майбутнє, особисті філософські погляди. Також є гумор, ліричні мотиви, вірші, присвячені Євромайдану, революційним подіям, бійцям АТО. Його чотири поетичні збірки, повість та дуетна збірка, написана у парі із дружиною Світланою, «Кольорове світло» стали лауреатами загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

Не стояв Олександр Григорович і осторонь патріотичного виховання молодого покоління, і культурних заходів у місті. Він був ініціатором та організатором першого літературного та музичного конкурсу в Жовтих Водах. Пісні на його вірші лунали майже на кожному міському святі. Не забував і власні корені: часто приїздив до рідного села, у школі проводив патріотичні заходи для дітей, вчив історії рідного краю.

24 лютого, відповідно до Указу Президента України, був призваний на військову службу у зв’язку з мобілізацією. Служив на посаді номера обслуги 2-го механізованого відділення 2-го механізованого взводу 7-ої механізованої роти 3-го механізованого батальйону Збройних сил України. На передовій він розпочав новий зошит своїх віршів. Вірив, що коли дійде до останньої сторінки – закінчиться війна та настане мир. Мріяв повернутися до рідних Жовтих Вод, видати чергову поетичну збірки та презентувати її громаді.

Загинув Олександр Григорович Бережний 04 травня під час артилерійського обстрілу Чугуївського району Харківської області внаслідок влучання снаряду. Його поранення виявилися несумісними із життям.

У чоловіка залишилися мати Євдокія Михайлівна, дружина Світлана Миколаївна та дві доньки.

Прощання з Олександром Бережним відбудеться у неділю, 08 травня, о 12:00 біля пам’ятника Героям визвольної війни українського народу 1648-1654 рр.

Щирі співчуття рідним і близьким!

Вічна слава полеглому Герою!