У травні поточного року Пенсійним фондом України проведено індексацію пенсій. У яких категорій громадян та на скільки змінилися пенсійні виплати, розповів начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій КОЗАК.

– Яким категоріям громадян проведено індексацію пенсій?

– Постановою Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2020 року № 251 «Про деякі питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році» передбачено проведення індексації пенсійних виплат.

Перерахунок проведено для осіб, які отримують пенсію відповідно до наступних законів України:

– «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;

– «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (із числа військовослужбовців строкової служби);

– «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (отримують пенсію у розмірі відшкодування фактичних збитків).

– Який механізм розрахунку індексації пенсій?

– Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсій. На сьогодні він становить 1,11. Однак, розмір підвищення не може бути менше 100 гривень.

Розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», які набули необхідного страхового стажу – для чоловіків 35 років, для жінок – 30 років – не може бути нижчим за 2100 грн.

– Чи потрібно звертатися до Пенсійного фонду України для проведення індексації пенсії?

– Пенсії перераховано в автоматичному режимі, без особистих звернень громадян. Фінансування виплати пенсій та допомоги здійснюється своєчасно та у повному обсязі. Виплата відбувається з 4 по 25 число щомісяця як через банківські установи, так і через поштові відділення. Установу або відділення пенсіонер обирає за власним бажанням.

Довідково

Перерахунок пенсій проведено майже 837 тис. осіб. Середній розмір підвищення становить 282,02 грн.

Марина Котова, за інформацією ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області.