Третій рік поспіль у Жовтих Водах успішно діє міська програма партиципаторного бюджетування. За цей час на розгляд жовтоводців подано 63 проекти на загальну суму майже шість мільйонів гривень та вже розпочато реалізацію минулорічних громадських ініціатив. Про хід Бюджету участі-2019, етап публічного голосування за проекти розповіла під час брифінгу, який відбувся 25 травня у виконавчому комітеті міської ради, начальник відділу економічного та інвестиційного розвитку виконкому Наталя БІЛЕНКО.

Начальник відділу економічного та інвестиційного розвитку нагадала, що уже третій рік поспіль жовтоводці можуть долучитися до розподілу частини коштів міського бюджету та зробити свій внесок у розвиток Жовтих Вод.

Н.Біленко розповіла, що із 15 березня по 30 квітня поточного року тривав прийом пропозицій мешканців міста до бюджету міських ініціатив на 2019 рік. За цей час подано 25 проектів, які спрямовані на покращення інфраструктури Жовтих Вод, охорони здоров’я, освіти, культурного та спортивного дозвілля. Упродовж травня координаційний комітет проводив аналіз поданих ініціатив на відповідність умовам конкурсу. У підсумку – до голосування громади визначено 18 проектів. Віддати свій голос можна одразу за дві різні громадські ініціативи, проголосувавши на сайті «Громадський бюджет Жовтих Вод» (https://zhv-budget.e-dem.in.ua) або у пунктах для голосування. Етап публічного голосування розпочнеться 1 червня і триватиме до 15 червня поточного року.

Наталя Біленко нагадала, що для того, аби віддати свій голос на електронній платформі, необхідно зайти на офіційний сайт Жовтоводської міської ради (http://zhv.gov.ua) та знайти посилання «Громадський бюджет Жовтих Вод» (вниз по стрічці праворуч). Далі – обрати проект, за який хочете проголосувати, та натиснути кнопку «Підтримати».

Ознайомитися з усіма міськими ініціативами, допущеними до голосування, можна у меню «Всі проекти» або «Підтримати проект» (активне у період голосування). Покрокову інструкцію щодо голосування за проекти можна переглянути у меню «Як проголосувати за проект?».

Цього року пункти для голосування працюватимуть за наступними адресами (згідно з графіком роботи установи):

  • виконавчий комітет Жовтоводської міської ради, бульвар Свободи, 33;
  • Дитячий парк, вул. Маяковського, 59;
  • міський історичний музей ім. Ю.І. Пригожина, бульвар Свободи, 25;
  • магазин «Мир компьютеров», вул. Кропоткіна, 14/2;
  • магазин «Каравела», район автобусної зупинки «вулиця Тиха»;
  • БК «Родина», вул. Лісова, 28.

Н.Біленко зазначила, що бюлетень для голосування складається з двох частин: переліку проектів та розділу з особистими даними. Тому, з собою обов’язково треба взяти паспорт.

Окрім того, для зручності та можливості проголосувати за проекти якомога більшій кількості мешканців нашого міста, пункт голосування «Виконавчий комітет Жовтоводської міської ради» (бульвар Свободи, 33) додатково працюватиме у суботу та неділю з 9.00 до 12.00.

Переможців конкурсу визначать до 22 червня. Їх кількість залежатиме від вартості обраних проектів, але їх буде не менше п’яти.

Тож на авторів проектів і жовтоводців чекає нелегке завдання: одних – переконати проголосувати саме за їхню ідею, а інших – обрати ініціативу, яка покращить життя у місті.

Шановні жовтоводці! Долучайтеся до голосування та самостійно визначайте, на що саме варто спрямувати частину бюджетних коштів. Адже у цьому випадку рішення приймаєте саме ви, а не депутати міської ради, виконком чи керівники підприємств.