Уже другий рік поспіль мешканці Жовтих Вод можуть отримати медикаменти безкоштовно або з незначною доплатою. Із початку 2018-го вже відпущено майже три тисячі рецептів. Про реалізацію державної програми «Доступні ліки» у нашому місті розповіла під час брифінгу, який відбувся минулого тижня у виконавчому комітеті міськради, начальник відділу охорони здоров’я виконкому Валентина БОКА.

Начальник відділу охорони здоров’я нагадала, що уже другий рік у місті діє державна Програма «Доступні ліки», яка стартувала з 01 квітня 2017 року. Ця програма є однією із складових реформи системи охорони здоров’я і має на меті забезпечити кожного громадянина України безпечними життєвонеобхідними лікарськими засобами.

На реалізацію програми «Доступні ліки» у 2017 році місто Жовті Води отримало з державного бюджету 877,059 тис. грн. На цю суму було відпущено 21051 рецепт.

У 2018 році місту виділено 1358,775 тис. грн. Із початку року вже відпущено 2628 рецептів.

Валентина Бока нагадала мешканцям алгоритм дій щодо отримання медпрепаратів за програмою «Доступні ліки». Тож, ті жителі міста, які мають серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу, бронхіальну астму, можуть виписати рецепт у дільничного лікаря.

Із рецептом необхідно звернутися до аптеки, яка бере участь у програмі «Доступні ліки». Якщо потрібного вам препарату в аптеці немає, то можна зачекати, замовивши ці ліки, або звернутись до іншої аптеки. В.Бока підкреслила, що ліки відпускаються не за бажанням хворого. Найменування препаратів чітко регламентовані відповідним реєстром, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я за №111 від 22.01.2018 року.

Реєстр містить 239 позицій лікарських засобів, у минулому році було 199.

Лікарські засоби за зазначеною програмою відпускаються в аптеках міста за рецептом лікаря безкоштовно, або з невеликою доплатою, здебільшого, це препарати імпортного виробництва.

У нашому місті отримати медпрепарати за програмою «Доступні ліки» можна у наступних аптечних закладах:

  • ФОП Зубова Н.В. (аптека №1 «Надія», вул. Кропоткіна, 8/3).
  • ФОП Бехало С.І. (аптеки по вул. Гагаріна, 21 та по вул. Хмельницького, 7).
  • ФОП Пєркова І.М. (аптеки по вул. І.Богуна, 40 та по вул. Заводська, 1).
  • ФОП Ганжа О.П. (аптека по вул. Заводська, 19, маг. «Привокзальний»).
  • ТОВ «РАМ РУАН» (аптека по вул. Ярослава Мудрого, 2А).
  • ТОВ «Дніпродзержинська фармацевтична компанія» (аптека «Бажаємо здоров’я» по вул. Козацької Слави, 29 та по вул. Гагаріна, 15).

Ведуться перемовини із ТОВ фірма «Медсервіс».

Із питань реалізації в місті програми «Доступні ліки» можна звертатися до відділу охорони здоров’я виконавчого комітету (кабінет 229). Контактні телефони: 2-44-20, 2-85-28, моб. 067-726-53-73.