Усе більше жовтоводців отримують медикаменти безкоштовно або з незначною доплатою. Із початку 2018-го лікарі СМСЧ-9 виписали майже вісім тисяч рецептів на «доступні ліки». Про це повідомили у відділі охорони здоров’я виконкому міської ради.

У відділі зазначили, що, як і раніше, медпрепарати за програмою «Доступні ліки» можуть отримати пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, цукровим діабетом II типу та бронхіальною астмою.

5 лютого поточного року МОЗ внесено зміни до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року (Наказ МОЗ від 05.02.2018 №177), у тому числі 47 найменувань що відшкодовуються державою в повному обсязі. До оновленого реєстру ліків увійшло 239 препаратів 48 виробників, із яких 18 – українських і 30 – іноземних. Раніше у програмі брали участь 198 препаратів 43 виробників.

Окрім того, у переліку «доступних ліків» відображена інформація про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, дані про виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

У відділі охорони здоров’я виконкому міськради зазначили, що стати учасником урядової програми доволі легко: достатньо лише відвідати сімейного лікаря чи терапевта та отримати рецепт. Далі – звернутися до будь-якого аптечного закладу міста, який є учасником програми.

У Жовтих Водах отримати «доступні ліки» можна у наступних аптечних закладах:

  • ФОП Зубова Н.В. (аптека №1 «Надія», вул. Кропоткіна, 8/3).
  • ФОП Бехало С.І. (аптеки по вул. Гагаріна, 21 та по вул. Хмельницького, 7).
  • ФОП Пєркова І.М. (аптеки по вул. І.Богуна, 40 та по вул. Заводська, 1).
  • ФОП Ганжа О.П. (аптека по вул. Заводська, 19, маг. «Привокзальний»).
  • ТОВ «РАМ РУАН» (аптека по вул. Ярослава Мудрого, 2А).
  • ТОВ «Дніпродзержинська фармацевтична компанія» (аптеки «Бажаємо здоров’я» по вул. Козацької Слави, 29 та по вул. Гагаріна, 15).

Із питань реалізації в місті програми «Доступні ліки» можна звертатися до відділу охорони здоров’я виконавчого комітету (кабінет 229). Контактні телефони: 2-44-20, 2-85-28, моб. 067-726-53-73.