Незважаючи на те, що середній показник захворюваності на грип та ГРВІ серед учнів шкіл міста знизився до 15,5%, призупинення навчального процесу продовжено до 14 лютого включно. Таке рішення прийнято на засіданні міської комісії з питань ТЕБ та НС 7 лютого.

Про ситуацію у загальноосвітніх навчальних закладах міста доповіла начальник відділу освіти Любов Левіна. Вона повідомила, що середній показник захворюваності на грип та ГРВІ серед учнів шкіл міста та вихованців ДНЗ, у порівнянні з минулим тижнем, знизився. Та все ж, у КЗЗСО «Перспектива», спеціалізованій школі та СШ №10 спостерігається зростання кількості дітей, що захворіли.

Згідно з довідкою головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Юліана Проняєва, звернень по медичну допомогу з приводу ГРВІ та грипу після призупинення начального процесу у школах міста стало менше. Наприклад, 3 лютого до закладу звернулися 81 особа, із них 60 – діти до 18 років, від 18 і старше – 21 особа; 4 лютого – 64 особи (36 дітей, 28 дорослих); 5 лютого – 57 осіб (32 дитини, 25 осіб від 18 років і старше); 6 лютого – 31 особа (15 дітей, 16 дорослих). Незважаючи на це, на думку фахівців, слід розглянути питання щодо продовження карантину у школах міста.

За підсумками обговорення комісія прийняла рішення продовжити призупинення навчального процес у закладах загальної середньої та позашкільної освіти: жовтоводських школах та позашкільних закладах: музичній школі, ДЮСШ та ЦДЮТ із 7 по 14 лютого поточного року включно. КЗЗСО №4 та дитячі садочки продовжують працювати, дотримуючись протигрипозного режиму. Також на цей період було вирішено скасувати проведення культурних та спортивних масових заходів у Жовтих Водах.

Нагадуємо, що за перших ознак захворювання слід звернутися до лікаря. Самолікування може призвести до тяжких ускладнень. Для профілактики грипу ще не пізно зробити щеплення. Також слід уникати багатолюдних місць, контакту з хворими, прибирати приміщення з дезінфекційними речовинами, регулярно провітрювати його, тепло вдягатися, мити руки та обличчя кожні 2-3 години, повноцінно харчуватись.

Марина Котова.