30 вересня відзначається День усиновлення. Свято, яке дарує надію кожній дитині зростати в родинному колі. І, мабуть, не випадково воно співпадає з релігійним святом Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Адже святий обов’язок дорослих – зробити все можливе, щоб кожна дитина зростала в сім’ї, любові і достатку. Напередодні Дня усиновлення про захист дітей у Жовтих Водах розповіла начальник служби у справах дітей виконкому міської ради Ірина СЕРГЄЄВА.

«Кожна дитина має право на гідне та щасливе життя. Саме тому вважається, що усиновлення – це не лише вирішення проблем дитини, яка втратила сімейне оточення, а й можливість для дорослих стати батьками», – зазначила Ірина Сергєєва.

Усиновлення, встановлення опіки, піклування, створення прийомної сім’ї чи дитячого будинку сімейного типу – це акти великої соціальної ваги, прояв гуманізму, а також реалізація природної потреби материнства і батьківства та водночас захист від самотності, як дорослих так і дітей.

За словами І.Сергєєвої, сьогодні в Жовтих Водах функціонують 10 прийомних сімей, в яких виховується 13 дітей, три дитячі будинки сімейного типу, в яких перебуває 17 дітей. У червні 2017 року згідно з рішенням виконавчого комітету Жовтоводської міської ради було створено патронатну родину: вихователь –  Євген Базилюк та його помічник – Вікторія Базилюк. Вони стали першими на Дніпропетровщині, хто долучився до інноваційної послуги – патронат над дитиною. На даний час сім’я Базилюків виховує трьох дітей, які залишилися без батьківського піклування.

Щодо підсумків роботи служби у справах дітей виконкому міської ради – протягом звітного періоду підготовлено та подано до Жовтоводського міського суду Дніпропетровської області три справи стосовно усиновлення дітей. Спеціалістами ведеться та постійно оновлюється Єдиний електронний банк даних про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей потенційних усиновлювачів, опікунів, піклувальників, прийомних батьків, батьків-вихователів.

Ірина Сергєєва повідомила, що на обліку в службі у справах дітей перебувають 200 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування (у 2017 році – 189); п’ять кандидатів в усиновлювачі (у 2017 році – 5); два кандидати у прийомні батьки; один кандидат в опікуни/піклувальники.

Відповідно до чинного законодавства України органи місцевого самоврядування здійснюють розробку і виконання цільових програм щодо поліпшення соціального захисту дітей. Так, у місті діє Програма захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання на 2017-2020 роки, звіт щодо виконання якої щорічно затверджується рішенням Жовтоводської міської ради.

Також ведеться постійна робота, спрямована на забезпечення контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері захисту прав дітей. Надається консультативна, методична та практична допомога, спрямована на забезпечення соціального захисту дітей, попередження безпритульності та бездоглядності, профілактику правопорушень. Робота ведеться у тісній співпраці з правоохоронними органами, іншими суб’єктами соціальної роботи.

Згідно з чинним законодавством громадяни України, які бажають усиновити дитину, можуть звернутися з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей виконавчого комітету Жовтоводської міської ради, яка знаходиться за адресою м.Жовті Води, бульвар Свободи, 33, кабінет №224.

«Я щиро вітаю усиновителів, прийомних батьків, батьків-вихователів, опікунів, піклувальників! Ви дали кожній дитині, яка зростає у вашій сім’ї, найважливіше – щастя мати родину, тата і маму. Ви відкрили дитині своє серце, розділили з нею свою любов і душевне тепло, – сказала І.Сергєєва. – Хай повниться дитячим щасливим сміхом ваша домівка, хай ростуть здоровими і успішними діти. Хай щедрість та милосердя ваших душ заради наших дітей примножується з кожним днем, а Віра, Надія і Любов ніколи не покидають ваші серця!»