Про стан ринку праці та його основні тенденції, легалізацію трудових відносин та подолання безробіття в місті йшла мова під час зустрічі очільника Жовтих Вод Дмитра Ханіса з директором Жовтоводської міської філії Дніпропетровського обласного центру зайнятості Світлани Іванової, яка відбулася 23 лютого у виконкомі міськради.

За словами С.Іванової, через пандемію коронавірусу у місті збільшилася кількість безробітних, є серйозна проблема з актуальними вакансіями. Дана ситуація ускладнює для жовтоводців можливість офіційного працевлаштування та, відповідно, отримання соціальних гарантій.

Директорка Центру зайнятості розповіла, що фахівці служби на постійній основі проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання щодо легалізації найманої праці. Але кожен повинен чітко розуміти, що нелегальна трудова діяльність – це відповідальність перед законом як роботодавця, так і самого працівника. Робота без офіційного працевлаштування – це відмова від соціальних гарантій та матеріальних виплат, у тому числі, і у разі звернення до Служби зайнятості.

«Подолання безробіття на території громади та легалізація трудових відносин між найманими працівниками та роботодавцями – один із пріоритетних напрямків роботи міської влади, – наголосив міський голова Д.Ханіс. – Тому найближчим часом буде активізовано роботу міської комісії з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Адже саме через виплату зарплатні «у конвертах» міський бюджет недоотримує чималі кошти, які могли б піти на фінансування медицини, освіти чи ремонт доріг».