Міська влада спільно з ГО «Жовтоводське об’єднання рибалок» удруге організувала дитячий фестиваль із рибної ловлі. Захід відбувся 21 липня на веселоіванівській водоймі для дітлахів віком від 5 до 16 років.

Цього року організатори міського фестивалю – ГО «ЖОР» та відділ молоді і спорту виконкому міської ради – вирішили провести змагання під іншою назвою. Якщо у 2017-му захід називався «Сонячна рибка», на честь сонячного окуня, який у великій кількості налічувався у водоймі та ослаблював її екосистему, то цьогорічний вирішили назвати «Весела риболовля». Фестиваль мав показати усім учасникам, що ловля риби – це активний відпочинок для усієї родини. Також, за словами Юрія Країнського, головного судді фестивалю та представника ГО «ЖОР», захід сприяє розвитку спортивної та любительської риболовлі серед жовтоводців, отриманню навиків ловлі риби, вчить дбайливо ставитися до риби та навколишнього середовища.

«Полювання» за рибою розпочалося, як годиться, з шикування учасників змагань, яких зареєструвалося 17. Організатори зазначили, що цього року було більше дівчат, ніж хлопців. Після проведення майстер-класу із зав’язування вузлів, який провів волонтер «ЖОР» Микола Соляр, розпочався основний етап ловлі. За умовами змагань, переможцями визнавалися ті, хто зловить найбільшу рибу.

За словами головного спеціаліста відділу молоді і спорту виконкому міської ради Людмили Шкуренко, учасників розподіли за віком на дві групи: молодшу (5-10 років) і старшу (11-16 років). Також вона зазначила, що змагання пройшли весело, в активному суперництві. Подекуди між собою змагалися навіть брати і сестри. Лов риби тривав три години: з 9-ї до 12.00. Окрім цього, було організовано змагання на зав’язування вузлів та влучність закидання.

Після підбиття підсумків фестивалю найспритніші юні рибалки отримали призи від спонсорів заходу: Олександра Усова (маг. «Поплавок»), Геннадія Крилова (маг. «Мауглі»), Олексія Йоржа (маг. «Кльов»), Валерія Коваленка (маг. «Канзас Джинс»), Лисенка Анатолія («маг. «Рибалка-Драйв-Авто»).

У молодшій групі переможцями стали: I місце посів наймолодший учасник змагань – п’ятирічний Роман Волотовський, піймавши рибку вагою 477 г. Також він став найкращим у номінації «Наймолодший учасник». На II місці – Гумен Макар (430 г), на III – Лапунов Артем (371 г).

Переможці старшої групи: I місце – Давиденко Софія (251 г), на II місці – Овдій Максим (219 г), на III місці – Пасічник Дар’я (175 г).

Окрім цього, були визначені переможці в інших номінаціях. Найбільшого коропа, вагою 220 г, та бичка (21 г) спіймав Гумен Марк; найбільшу плотву (147 г) – Степура Данило; найбільшого окуня (14 г) зловила Країнська Віра; Пасічник Дар’я відзначилася, виловивши найбільшу красноперку (54 г). У змаганнях на зав’язування вузлів кращим виявився Овдій Максим, а влучніше за усіх вудочку закинула Марухненко Настя.

Усі види риб за регламентом змагань відпускались.

Фестиваль «Весела риболовля» припав до душі і дітям, і дорослим, які приїхали підтримати своїх дітлахів. Адже це прекрасна можливість провести вихідний день на природі, отримати заряд бадьорості та гарного настрою від активного проведення вільного часу. За словами організаторів, такий захід – не останній, будуть іще.

Фото Віталія Жушмана.