Коли позаду сто років життя, важко описати його одним словом. І хоча Варвара Федорівна Оболонська добре знає ціну прожитому, має про що розповісти і згадати – вірить, що багато чого ще потрібно зробити, але на все свій час. Вона – одна із тих, кому подаровано цілу вічність, щоб передати накопичений досвід майбутнім поколінням. Варвара Федорівна не уявляє без родини свого життя, а вона в неї досить велика: син, якому майже 80 років, двоє онуків та п’ять правнучок. І для кожного наша ювілярка стала незмінною опорою, підтримкою, помічницею, порадницею.

untitled-1

На один день її домівка об’єднала разом усю родину, адже 19 листопада 2016 року Варвара Федорівна святкувала свій 100-річний ювілей! Привітали ювілярку того дня і міський голова Володимир Абрамов та начальник УПСЗН Сергій Ядикін. Подарунки, квіти, щирі побажання – все того дня було лише для Варвари Федорівни. Розчулившись від такої уваги, вона витирає сльози та розповідає міському голові історію свого життя.

untitled-2

Варварі Федорівні довелося пройти довгий і складний життєвий шлях. Вона пережила виселення, дві втечі, голод, роки війни, велику перемогу та сумні хвилини життя. Доля її батька після виселення й досі невідома, війна забрала двох синів. Та незважаючи на це, вона не втратила найголовнішого – людяності, вдячності, вміння співпереживати та поважати ближнього. Як свого часу Варварі Федорівні допомогли небайдужі люди почати нове життя після виселення, так і вона допомагала іншим – під час війни переховувала євреїв.

Що вражає, коли спілкуєшся з ювіляркою, так це її відмінна пам’ять, здатність у такому віці самостійно читати газети! Многії літа Вам, Варваро Федорівно, здоров’я, достатку, благополуччя всій вашій родині! Ми пишаємося Вами та тим, що Жовті Води славляться такими довгожителями!

Марина Котова, спеціаліст виконкому із забезпечення зв’язків із ЗМІ.

Фото: Анатолій Шкіньов.

Відео: ПН ТРК «Степ».