6 лютого свій 100-річний ювілей відзначила мешканка Жовтих Вод Марія Мусіївна Маловічко. Із нагоди такої визначної події до ювілярки із подарунками та щирими словами привітань завітало чимало гостей.

Привітати Марію Мусіївну зі святом прийшли представниця виконавчого комітету Марина Котова, перший заступник начальника УПСЗН Ольга Бігун, депутат міської ради, голова Жовтоводської ради ветеранів України Лідія Кучер разом із Анатолієм Чепігою. Вручили іменинниці квіти, солодощі та продуктовий набір. Звичайно, маючи такий поважний вік, уже й очі не так бачать, пам’ять підводить, не дочувається та й на здоров’я є нарікання. Але Марія Мусіївна під час привітання трималася дуже добре, подякувала кожному за увагу та теплі слова, сказані на її адресу.

Ювілярка родом із села Михайлівка Кіровоградської області. Народилась у великій дружній родині, в якій виховувалось 11 дітей. У 13 років вона пережила Голодомор, двічі перехворіла на тиф, на власні очі бачила страшну смерть своїх братів та сестер.

Трудовий шлях Марія Мусіївна почала з посади доярки у колгоспі, згодом стала завідувати зерновим елеватором. У 1939-1940 роках вийшла заміж та народила сина. На жаль, сімейне щастя тривало недовго. Із початком Великої Вітчизняної війни її чоловік, після закінчення льотних курсів, пішов на фронт, де й одразу ж загинув. Під час війни Марія Мусіївна працювала в окопах, жила в умовах окупації. Після закінчення воєнних дій разом із односельцями відновлювала рідне село. У 1951 році вдруге вийшла заміж, переїхала до чоловіка у Жовті Води, народила доньку. Працювала у радгоспі, що у селі Володимирівка, до 75 років. Колеги та керівництво поважали ювілярку за працьовитість, розсудливість, порядність та людяність. Другий чоловік М.М.Маловічко помер у 1999 році на 93-му році життя. Поховала жінка також і сина.

Наразі про Марію Мусіївну піклується донька Зінаїда Василівна, якій цього року виповнилося 67. Також навідують ювілярку і її троє онуків, семеро правнуків та четверо праправнуків. Удома жінку називають душею та берегинею роду. Адже для кожного пані Марія стала незмінною опорою, підтримкою, помічницею та порадницею.

Многії літа Вам, Маріє Мусіївно, здоров’я, достатку, благополуччя всій вашій родини! Ми пишаємося Вами та тим, що Жовті Води славляться такими довгожителями!

Марина Котова.
Фото автора.