IMG_898021 травня в парку Слави у форматі родинного свята «Україна починається з мене» були підведені підсумки соціально-патріотичного проекту «Ми – українці!», який був спланований відділом освіти виконкому Жовтоводської міської ради з метою активізації позиції молоді, осмислення їх власної ролі у розбудові рідного міста, держави, залучення дітей до системи культурних цінностей і тривав 7 місяців (з листопада по травень).

Актуальність проекту доведена самим життям, адже було передбачено виховання українських патріотів не словом, а ділом, в чому і проявила себе учнівська молодь всіх загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

В першому етапі проекту був проведений конкурс соціальних відеороликів, за результатами якого проект має свій логотип, відеоролик та слоган: «Хай знає світ, хай знає вся земля: ми – українці, ми – одна сім’я!».

В рамках проекту та соціальної акції «Милосердя» в навчальних закладах було проведено благодійні ярмарки. Діти, що потребують соціальної підтримки , отримали сувеніри до Дня Святого Миколая, зроблені дитячими руками, а творчі колективи ЦДТ підготували для них концертну програму.

В наступному етапі проекту було передбачено створення діючих експозицій, інсталяцій героїко-патріотичного змісту; проведення конкурсу дослідницько-пошукових проектів про воїнів, волонтерів, видатних жовтоводців, громадських діячів , результати якого були презентовані під час історико-патріотичного форуму «Герої поряд з нами».

Відділом освіти в рамках проекту «Ми – українці!» в квітні цього року було проведено соціальну акцію, під час якої люди різних поглядів, різних вікових категорій зібралися, щоб висадити берези на Алеї героїв, тим самим увічнити пам’ять про людей, які в різні часи ціною власного життя боронили нашу країну.

Вивчення українського фольклору та народних звичаїв відбулось під час народознавчого заходу «Андріївські вечорниці».

Під гаслом «Моя земля – прекрасна Україна!» пройшла творча майстерня за двома напрямами: конкурс літературно-музичних композицій, присвячений творчості Т.Г. Шевченка та І.Я. Франка і виставка-конкурс з майстер-класами декоративно-вжиткового і образотворчого мистецтва «Знай, люби свій рідний край».

За цей період в різних за формою заходах поєднались діти і дорослі, заклади освіти, культури, громадські організації в одній важливій справі – вихованні справжніх патріотів нашої держави, гідних українців, які будуть шанувати, берегти і примножувати народні традиції, культурні надбання і будуть відкриті до всього нового.

Всі задумані справи були реалізовані, поряд були небайдужі люди, які допомагали нам у підготовці, проведенні і висвітленні заходів, за що відділом освіти оголошується подяка:

Жовтоводській організації ветеранів України (голова Л.В.Кучер);

ЖМО «Афган» (голова С.М. Іщенко);

ЖМГО «Козацький полк Жовтоводський» (голова О.О.Кузьминський);

МГО «Союз чорнобиль України» (голова А.М. Кравцов);

Альоні та Денису Винник («Святкова агенція Альони Винник»);

колективу КП «Жовтоводський водоканал» ДОР» (директор Є.А. Іванов);

колективу ТОВ ТРК «Жовта річка» (директор А.В. Яковлєв);

колективу приватної незалежної ТРК «Степ» (директор Л.В. Сандрацька);

колективу ПП ТК «Жовті Води» (директор Н.М. Коцупей);

колективу КП “Редакція газети “Жовтоводські вісті” (головний редактор Н.П. Сіра);

О.В. Лауді, начальнику відділу у справах сім’ї, молоді, фізичної культури і спорту;

О.А. Кузьмінській, начальнику відділу культури;

колективу КЗК «Історичний музей ім. Ю. Пригожина» (директор О.Г. Кобзар);

колективу КЗК «БК «Родина» (директор О.В. Кришень).

Під час реалізації проекту найактивнішими були колективи навчально-виховних комплексів «Перспектива» і «Дивосвіт», СШ№10, 12, центру дитячої творчості за що і відзначені Подякою міського голови. Подяка відділу освіти оголошена всім колективам загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.

Родинне свято «Україна починається з мене» – це підсумок командної роботи в проекті, маємо плани на майбутнє і впевненні, що коло наших партнерів буде тільки збільшуватись заради однієї мети – виховання підростаючого покоління, адже ми – українці!

 IMG_8988

IMG_9029

IMG_9122

Людмила Цюпа, методист відділу освіти