Із листопада поточного року члени родин військових, загиблих безпосередньо в зоні проведення АТО, щомісячно отримуватимуть соціальну матеріальну допомогу у розмірі прожиткового мінімуму на одну особу. За дане рішення під час чергової сесії міської ради, яка відбулася 8 листопада, одноголосно проголосували депутати.

Відповідно до прийнятого рішення, щомісячну соціальну матеріальну допомогу у розмірі прожиткового мінімуму на одну особу, затвердженого Законом України про Державний бюджет на відповідний рік, отримуватимуть члени сімей бійців, загиблих безпосередньо в зоні проведення АТО. Також такі родини мають підпадати під дію ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та бути зареєстрованими у м.Жовті Води. Щороку, аж до кінця 2020-го, із міського бюджету на ці цілі заплановано виділяти по 336 тис.грн. У разі затвердження нового рівня забезпечення прожиткового мінімуму, розмір щомісячних виплат перераховуватиметься.

Щоб отримати матеріальну допомогу, членам родин загиблих учасників АТО слід звернутися до УПСЗН. Із документів знадобляться заява, інформація про рахунок у банківській установі, оригінали та копії:

  • паспорта (1, 2, 11 та 12 сторінки);
  • ідентифікаційного коду;
  • посвідчення (довідки), виданого відповідно до ст.10 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • довідок, які є підставою для встановлення статусу члена сім’ї загиблого;
  • документа, що посвідчує родинні зв’язки із загиблим.

Якщо допомога призначається на неповнолітню дитину, заява подається одним із батьків (усиновителем, опікуном, піклувальником).