Яскравий фасад міського історичного музею та ремонт підпірної стіни біля кургану – ні, це не давно забуті мрії жовтоводців, а реальні справи, які робляться вже сьогодні. На це із міського бюджету виділено майже півмільйона гривень.

Ремонтується підпірна стіна біля кургану

Стан підпірної стіни біля кургану, що по бул.Свободи в районі старої поліклініки, на якій зображений барельєф із фрагментом битви козацького війська проти польської шляхти, давно хвилює жовтоводців, котрі рухаються повз неї. Цією дорогою йдуть до гімназії школярі, відвідувачі до хворих у лікарню, люди – до своїх домівок. А зі стіни почали відпадати шматки, які можуть травмувати будь-кого. Свого часу КП ВЖРЕО, не маючи коштів на ремонт, огородило стрічкою цю ділянку бульвару й людям доводилося йти у своїх справах або проїзною частиною дороги, або, знехтувавши безпекою – повз цю підпірну стіну.

Нарешті цього року із міського бюджету виділено близько 120 тис. грн на ремонт підпірної стіни. Роботи наразі тривають, їх виконують співробітники ФОП Ігоря Бойченка.

Наразі виконуються наступні роботи:

– нейтралізація впливу кореневої системи дерев, що негативно впливає на конструкцію стіни;

– ремонт бутової кладки та окремих ділянок стіни;

– забивання тріщин цементним розчином;

– посилення монолітними поясами;

– улаштування парапетів.  

Завершується ремонт фасаду музею

Будівля міського історичного музею ім. Ю.Пригожина була споруджена у 1952 році. Колись там розташовувалась вечірня школа. Власне, історичний музей там розпочав свою роботу у травні 1985 року.

Директор закладу Олена Кобзар розповіла, що міський історичний музей по праву вважається улюбленим місцем культурного відпочинку жовтоводців. Тут можна не тільки переглянути історичні експонати та художні виставки, у музеї у затишній атмосфері проводяться різноманітні заходи, майстер-класи, працює студія сімейної творчості «Музейка». Щороку в цьому закладі бувають понад 8 тисяч відвідувачів, і це – не тільки жовтоводці: сюди приїздять із різних міст і країн. Зокрема, цього року в жовтоводському музеї побували делегації з Китаю, Італії, США. За словами О.Кобзар міська влада приділяє чимало уваги закладам культури. У 2015 році за кошти бюджету міста була відремонтована покрівля музею, а цього року розпочато ремонт фасаду будівлі.

Підрядник, котрий виконує ремонтні роботи, – ПП Савельєв Андрій з Жовтих Вод. Він зазначив, що будівля музею має свої архітектурні складності, але його працівники – справжні професіонали своєї справи, мають досвід роботи з ремонту фасадів. «Ми використовуємо сучасні клейові суміші, котрі допомагають досягти максимально хорошого результату. Їх можна використовувати при температурах зовнішнього повітря до мінус п’яти, є відповідні сертифікати, документи, котрі підтверджують гарантію якості цих сумішей», – сказав Андій Савельєв.

Загалом на ремонт фасаду, включаючи проведення експертизи, виготовлення проекту, у бюджеті міста було передбачено 350 тис. грн. Фінансування робіт розпочалося на початку осені, тож цього року використано усього понад 100 тис. грн. Після завершення ремонту фасаду інші роботи з благоустрою музею планується провести навесні наступного року.

Наталя Сіра.