Щорічно третьої неділі березня відзначається професійне свято комунальників – День працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення. Напередодні святкової дати міський голова Володимир АБРАМОВ провів брифінг, під час якого коротко охарактеризував діяльність кожного з комунальних підприємств міста, котрі надають послуги споживачам відповідно до свого профілю.

Міський голова, користуючись нагодою, привітав керівників та працівників комунальних підприємств із професійним святом, висловив вдячність за роботу, яку вони виконують, побажав здоров’я, терпіння і добросовісної праці. «Я завжди схиляюсь до того, що хто працює – той отримує», – сказав очільник Жовтих Вод.

Аналізуючи роботу комунальних підприємств міста, В.Абрамов зазначив, що в цілому вони спрацювали непогано.

Жовтоводськтепломережа

За словами мера, працюючи у складних умовах, коли за попередні роки накопичилися значні борги і від населення, і від юридичних осіб, маючи заборгованість за спожитий газ, Жовтоводськтепломережа спрацювала на належному рівні, технічних проблем не було, опалювальний сезон триває без зривів. Заробітна плата виплачена уже за січень, за даних умов це – гарний результат. Міський голова зазначив, що Жовтоводськтепломережа є головним постачальником тепла в місті, адже 80% споживачів користуються централізованим опаленням. На сьогодні намірів щодо закриття цього підприємства немає. Автономне опалення мають трохи більше двох тисяч споживачів міста або близько 10%, і це жодним чином не впливає на роботу Тепломережі. «У тих містах області, які повністю перейшли на індивідуальне опалення – Марганець, Нікополь, Покров, Вільногірськ – послугами централізованого опалення користувалось не більше 30% споживачів, у нас же такої ситуації немає. З моменту, коли міська рада прийняла рішення надавати дозволи на відключення від ЦО усім бажаючим, до виконкому з цього питання звернулось 2 тисячі осіб. Реально відключились – 400, – сказав В.Абрамов. – Я вважаю, керівник цього підприємства – на своєму місці, колектив сумлінно працює, скарг немає. Тож, усім ще раз дякую за роботу».

Чисте місто

Це комунальне підприємство працює стабільно. За 2017 рік отримано чистий прибуток у сумі 139 тис. грн, причому, за рахунок «іншої діяльності», зокрема, виконання підрядних робіт для ДП «СхідГЗК». Робота з населенням щодо вивезення сміття наразі є збитковою. За словами міського голови, встановлення нових контейнерів у старій частині міста дало позитивний результат – не виникло жодних проблем при вивезенні побутових відходів, коли замело снігом, адже машині не потрібно було заїжджати у двори. Таким чином, робота з вивезення сміття виконується на належному рівні. На сьогодні проблем із цим немає.

Очільник міста також повідомив, що нещодавно на жовтоводському полігоні твердих побутових відходів побувала делегація з Японії у супроводі представника ДніпроОДА. Вивчається питання щодо розміщення на полігоні заводу з переробки сміття. Однак, поки що усе – на стадії перемовин, підкреслив міський голова, хоча зацікавленість є.

Жовтоводський водоканал

Підприємство підпорядковується Дніпропетровській обласній раді, але працює в нашому місті. Працювати важко, оскільки водопровідні мережі дуже зношені, деякі датуються 50-ми роками минулого століття. Через це часто виникають пориви, підприємству доводиться усувати аварійні ситуації. Тим не менше, вода в Жовтих Водах подається безперебійно. «З точки зору менеджменту, підприємство спрацювало непогано. Якщо раніше збитки Водоканалу сягали мільйони гривень, то за минулий рік – 262 тис. грн. Цього вдалося досягти, в тому числі, й за рахунок підвищення тарифів. Але мешканці повинні розуміти, що вода ніколи не була і не буде постачатися безкоштовно. До того ж, деякі міста області «підтягують» свої тарифи з водопостачання та водовідведення до жовтоводських, – зазначив В.Абрамов. – Хочу подякувати працівникам підприємства за роботу. Усі бачать, в яких важких умовах людям доводиться усувати аварійні ситуації, причому, за будь-якої погоди. Але, попри усі негаразди, Водоканал працює, виконує свої основні функції з постачання води споживачам».

ВЖРЕО

Підприємство виконує великий обсяг робіт із прибирання міста, здійснення заходів із благоустрою, виконання поточного ремонту покрівель, доріг.

«У мешканців міста є зауваження до роботи цього підприємства, але слід зазначити, що зарплата у працівників ВЖРЕО невисока (враховуючи роботу у режимі неповного робочого тижня). Окрім цього, багато в чому виконувані цим підприємством роботи часто не помітні для широкого загалу. Зокрема, прибирання міста розпочинається, коли ще більшість жовтоводців спить. Наприклад, минулої зими і цьогорічної місто від снігу прибиралось належним чином, принаймні, таких проблем, як у інших міста, у нас не було, – сказав В.Абрамов. – Так, дійсно, на деяких вулицях, наприклад, Мостовій, Баластній, техніка з’являлася не одразу. Разом із тим, головні магістралі – і тротуари, і проїзна частина – прибиралися своєчасно. Тому працівникам цього підприємства дякую за обслуговування міста, за благоустрій. Вони також працюють у важких умовах, за невелику платню». Міський голова повідомив, що на 2018 рік заплановані роботи з благоустрою, проведено тендер, КП ВЖРЕО виграло його й займатиметься цим напрямком діяльності.

«Можна довго філософствувати на тему: чи потрібно таке підприємство в місті, чи може краще приватні структури залучати, хочу звернути увагу мешканців на те, що коли постає питання прибирання міста до і після свят, то єдине підприємство, яке виконує ці функції, – КП ВЖРЕО», – зауважив В.Абрамов.

Говорячи про ремонт доріг, міський голова висловив вдячність працівникам дільниці ВЖРЕО, котрі минулого року виконувала ремонт асфальтобетонного покриття. Зокрема, ямковий ремонт доріг було проведено на площі понад 5 тис. кв. м. Роботи виконані якісно, зауважень немає. На 2018 рік заплановано такий же обсяг, на це передбачено понад 2 млн грн у бюджеті міста. За словами В.Абрамова, ці ж працівники прочистили зливову каналізацію на Т-видному перехресті по вул. Грушевського-Я.Мудрого. Скільки років бились, не знали, в чому там проблема, а треба було просто прочистити «лівневку». Завдяки керівництву цього підприємства, головному інженеру, заступнику директора, працівникам цієї дільниці, робота була виконана.

На сьогодні відомо, що понад 200 будинків КП ВЖРЕО обслуговуватиме як управляюча компанія. Тобто, незважаючи на скарги і незадоволення мешканців, все ж таки довіра до підприємства є.

Що стосується виконання капітального ремонту покрівель. У Жовтих Водах цього потребують 120 будинків. На кожен із них для виконання ремонтних робіт потрібно близько 400 тис. грн. Ні у КП ВЖРЕО, ні в міському бюджеті таких коштів немає. Минулого року вдалося капітально відремонтувати покрівлі на 10 будинках. На цей рік закладені кошти на капремонт 6 будинків. Тобто, у найближчій перспективі покрівлі на усіх інших будинках капітально відремонтувати просто не реально. Який вихід у цій ситуації? На думку міського голови, мешканцям слід самотужки залучати чи то кредитні кошти, чи фінансову допомогу благодійників, чи самим збирати гроші. Більшість квартир у будинках приватизована, тож не варто чекати невідомо скільки часу, якщо покрівля вкрай потребує ремонту.

Ринкова торгівля і парковка

За словами В.Абрамова, були сумніви щодо подальшого існування ринку по вул. Я.Мудрого. Змінився керівник, підприємство працює злагоджено, територія навколо завжди прибрана. Проблемних питань, скарг немає. Заробітна плата виплачується своєчасно. Є надія, що КП РТП цього року позбудеться збитків.

Ритуальні послуги

В.о. директора цього комунального підприємства максимально зменшив кількість працюючих, залишились тільки бухгалтер і працівники на кладовищі. Не допускаються незаконні захоронення. Підприємство працює належним чином, питань немає. Зарплата сплачується вчасно, уже отримали аванс за березень.

Міський голова повідомив, що на таких комунальних підприємствах як ВЖРЕО, Жовтоводськтепломережа, Ритуальні послуги заведено правило – керівники отримують зарплату тільки після робітників.

Завершуючи брифінг, Володимир Абрамов ще раз привітав працівників житлово-комунальної галузі з професійним святом, зазначив, що, незважаючи на усі негаразди сьогодення, місто стабільно забезпечується водою, підтримується безперебійна робота інженерних комунікацій, проводиться благоустрій та озеленення міста, надаються послуги з ремонту побутової техніки, взуття, пошиття одягу тощо. Тобто жовтоводці щодня отримують життєво необхідні послуги. Усе це забезпечується завдяки професіоналізму і сумлінному ставленню до роботи працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення.

Наталя Сіра.