23 грудня Володимир Абрамов відзвітувався перед громадою за рік роботи на посаді міського голови. Для очільника Жовтих Вод та його команди рік був сповнений напруженої праці, звершень, пошуку правильних рішень та результатів.

Свій виступ міський голова розпочав зі слів подяки всім тим, хто увесь цей час знаходився поруч, допомагав і підтримував у вирішенні складних питань забезпечення життєдіяльності міста: молодій та інноваційній команді, яка є ініціатором усіх нововведень, керівникам комунальних підприємств, ДП «СхідГЗК», народним депутатам Олегу Кришину та Юрію Березі, депутату облради Дмитру Чорному, облдержадміністрації, працівникам виконкому та його структурних підрозділів, депутатському корпусу та жовтоводській громаді.

У своїй доповіді Володимир Абрамов розповів про досягнення та нововведення в місті, які, за його словами, є результатом колективної роботи; він також проаналізував виконання пунктів своєї передвиборної програми на предмет їх виконання.

 «Завдяки спільним командним зусиллям у 2016 році зроблено багато гарних справ, зокрема, діяльність влади стала відкритою та прозорою, ближчою до людей. Досить важко нам далося прийняття рішення про запровадження електронної системи публічних закупівель ProZorro. Ми першими у регіоні почали користуватися такою системою. У підсумку міський бюджет зекономив понад 2,6 млн грн на торгах», – сказав міський голова. Він повідомив, що зекономлені кошти направлено на покращення роботи навчальних закладів, ЖКГ, придбання обладнання для шкільних їдалень, благоустрій міста.

Відзначив міський голова результативну роботу депутатського корпусу. Він зазначив, що у порівнянні з минулим роком, зросла не лише явка депутатів, а й кількість пленарних засідань та прийнятих рішень. Був прийнятий новий регламент міської ради, в якому передбачено поіменне голосування депутатів, до речі, ще до набрання чинності відповідним законом. Формуючи склад виконавчого комітету, міський голова пішов демократичним шляхом: кожна політична партія має тут свого представника.

Яскравим прикладом участі громадян у прийнятті рішень щодо розподілу коштів місцевого бюджету є прийняття програми «Партиципаторного бюджетування міста Жовті Води на 2016-2020 роки». Ще одним показником удосконалення якості врядування, покращення взаємодії влади та громадян є запровадження «Єдиної системи місцевих петицій», підключення до порталу державних послуг iGov, проведення щотижневих прес-конференцій «П’ять запитань до міського голови».

Під час звіту Володимир Абрамов звернув увагу на те, що міська влада продовжує сприяти формуванню міцного та дієвого громадянського суспільства, що забезпечує внесок громадян у вдосконалення організації суспільного життя, сприяє їх ініціативі, відповідальності та прозорості муніципалітету. При виконкомі працюють Громадська рада, Молодіжна рада та перша на Дніпропетровщині Громадська рада учасників АТО.

Говорячи про нововведення, мер міста нагадав, що з 1 вересня поточного року харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах здійснюється відділом освіти. «У результаті цього переходу порції у шкільних їдальнях стали більшими і дешевшими, 2668 учнів харчуються безкоштовно, придбано нове кухонне обладнання, введено 57 додаткових штатних одиниць, проведено атестацію робочих місць кухарів і підсобних працівників, проведено ремонти приміщень, де готується їжа», – зазначив міський голова.

Як і обіцяв у своїй передвиборній програмі Володимир Абрамов, керівники міських комунальних підприємств призначаються шляхом конкурсного відбору. На сьогодні КП «Жовтоводськтепломережа» та КП «Чисте місто» отримали нових керівників. Триває конкурс на заміщення вакантної посади директорів КП «Ритуальні послуги» та КП ВЖРЕО. Також у цьому році отримали нових очільників і комунальні заклади культури, в яких теж проходили конкурсі відбори.

Важливим досягненням міської влади є узаконення процесу відключення споживачів від мереж централізованого опалення. Наразі міжвідомчою комісією щотижня видається більше 200 дозволів на встановлення індивідуального опалення. Понад 1600 жовтоводців мають змогу на законних підставах покращити обігрів своїх домівок.

Говорячи про відкриття ЦНАПу у місті, міський голова наголосив на тому, що все починали «з нуля», ніхто не розумів, як воно має бути. «Нам вдалося розширити кількість послуг, які пропонуються Центром надання адміністративних послуг мешканцям Жовтих Вод. Майже 13 тис. громадян звернулися до ЦНАПу за отриманням 143 видів послуг. Відтепер ЦНАП працює в окремому приміщенні, а не на першому поверсі виконкому», – сказав міський голова.

Стосовно перевиконання бюджету та планових надходжень до нього, Володимир Абрамов акцентував увагу на процесі пошуку альтернативних джерел фінансування соціально важливих для міста проектів протягом звітного періоду бюджетними та громадськими організаціями. Він повідомив, що за підтримки виконавчого комітету Жовтоводської міської ради розроблено та направлено на участь у міжнародних конкурсах та грантах 23 проектні заявки. Переможцями конкурсів, які проводилися Німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ, стали 2 проекти. «Нам підтвердили фінансування ще 2 позаконкурсних заявок, які ми подавали – створення «Єдиного центру соціальних послуг» та програми інформатизації «Електронні Жовті Води», – відзвітувався міський голова Володимир Абрамов. Також він зазначив, що у вересні поточного року підписано Меморандум про співробітництво з вищезазначеним товариством, що підтверджує подальшу співпрацю та успішне впровадження проекту «Зміцнення спроможності українських територіальних громад до прийняття внутрішньо переміщених осіб в Україні».

Відзначив у звіті міський голова і те, що влада постійно підтримує та допомагає головам ОСББ у пошуку шляхів для розв’язання складних чи поточних справ, сприяє обміну досвідом не лише між місцевими активістами, а й показує практичну сторону діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків з усієї України. Міською радою прийнята Програма підтримки розвитку ОСББ, організовуються та проводяться різноманітні зустрічі, навчання і семінари.

«Уперше в місті проведено інвентаризацію комунального майна. Спільними зусиллями з учасниками АТО ми віднайшли 4 нічийні квартири, які одразу передали для подальшого отримання жовтоводцями згідно з порядком черги. Дві квартири вже отримали наші герої – учасники АТО», – повідомив міський голова.

Згадав Володимир Абрамов під час свого виступу про високі досягнення жовтоводських школярів, які є першими за рівнем якості знань на Дніпропетровщині; про гарно підготовлені та проведені культурно-масові заходи; подальшу підтримку медико-санітарної частини; реконструкцію міського кладовища по вул. Купріна 1; проведення аналізу тарифів на комунальні послуги; зменшення вартості послуг на вивезення сміття; роботу з безпритульними тваринами; капітальний ремонт доріг за кошти обласного бюджету та подальші плани у цьому напрямі; відновлення мереж зовнішнього освітлення, яке було відсутнє упродовж багатьох років, а також отримання позитивного висновку щодо генерального плану міста та підтримку експертами написання стратегічного плану розвитку міста до 2020 року.

Аналізуючи свою передвиборну програму, очільник Жовтих Вод зазначив, що майже всі пункти вже виконані, дещо підлягає більш глибокому вивченню, а те, що залишилося, буде втілюватися у життя.

Після завершення звіту міський голова відповів на питання присутніх, зокрема, від партійної організації «Нова держава». Із пропозицією щодо створення стратегічного плану міста на найближчі 25 років виступив Олександр Конарєв. Лунали й слова вдячності меру за виконану роботу.

Насамкінець Володимир Абрамов зазначив, що для влади завжди будуть пріоритетними інтереси громади, що не все, на жаль, вдається зробити так, як того хотілося б, але лише спільними зусиллями можна покращити соціально-економічний стан міста.

Фото Віталія Жушмана.