15 грудня Володимир Абрамов відзвітував перед громадою за другий рік роботи на посаді міського голови. 2017-й став для очільника міста та Жовтих Вод роком ремонту доріг, перевиконання бюджету міста, початком запровадження медичної реформи, залучення інвестицій та створення нових робочих місць.

Свій виступ міський голова розпочав зі слів подяки всім тим, хто не був байдужим і долучився до вирішення питань нашої громади: народному депутату Олегу Кришину, депутату облради Дмитру Чорному, депутатському корпусу, керівництву облдержадміністрації та облради, працівникам виконкому та його структурних підрозділів, керівникам комунальних підприємств, ДП «СхідГЗК», громадським організаціям, підприємствам та приватним підприємцям, небайдужим та активним жовтоводцям.

У своїй доповіді Володимир Абрамов розповів про досягнення та нововведення у кожній сфері життєдіяльності міста. «Основним плановим документом роботи громади міста і держави є бюджет. У 2017 році його перевиконано. Цьогоріч власні надходження нашого бюджету порівняно з минулорічними зросли майже на 41,5 млн грн», – сказав міський голова. В першу чергу своїм пріоритетом очільник Жовтих Вод вважає підвищення інвестиційної привабливості міста. Щодо цього – відновлюється інфраструктура та спрощуються умови ведення підприємницької діяльності. Результатом таких заходів стало збільшення кількості зареєстрованих юридичних осіб на 23 особи. «Завдяки тісній співпраці з інвесторами у 2017 році на території міста запрацювала тютюнова фабрика, а це 95 нових робочих місць, – зазначив В.Абрамов. – Наразі вона є лідером зі сплати податків з одного працюючого. А вже наступного року розпочнеться будівництво м’ясопереробного заводу та сонячних електростанцій. Це близько 520 зайнятих осіб».

Говорячи про сферу ЖКГ, мер міста згадав про чотири капітально відремонтовані дороги за кошти обласного бюджету; рекордне фінансування з міського бюджету робіт з ямкового ремонту асфальтобетонного покриття, відновлення внутрішньодворових проїздів, капітального ремонту десяти покрівель. Також В.Абрамов зазначив, що у 2017 році вперше проведено аукціон на право оренди двох земельних ділянок загальною площею 9,8 га. Завдяки цьому до місцевого бюджету додатково надійшов майже 1 млн грн. Продовжуються роботи з реконструкції кладовища по вул.Купріна, 1; покращення освітлення в місті; видалення аварійних дерев та їх обрізка; інвентаризації покинутих квартир та будинків; забезпечується стабільна робота комунальних підприємств.

Відзначив у звіті очільник Жовтих Вод і те, що влада постійно підтримує СМСЧ-9. «Незважаючи на те, що заклад є державним, із міського бюджету, починаючи з 2015 року, на його потреби щорічно виділяються значні для міста кошти, – сказав В.Абрамов. – Завдячуючи народному депутату України Олегу Кришину, СМСЧ-9 отримує додаткове фінансування і з обласного бюджету». Також мер Жовтих Вод зазначив, що уперше коштом міського бюджету у відділеннях медсанчастини було проведено капітальний ремонт покрівель. Щодо запровадження медичної реформи у місті – на найближчу сесію міської ради (20 грудня 2017 року) виноситься проект рішення стосовно створення комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги»; розпочинається передача цілісного майнового комплексу СМСЧ-9 до комунальної власності територіальної громади Жовтих Вод; ведеться активна робота з видачі рецептів за програмою «Доступні ліки».

Стосовно освіти, Володимир Абрамов акцентував увагу на запровадженні пілотного проекту у двох навчальних закладах міста щодо їх автономії (СШ №3 та ДНЗ №30); високих досягненнях жовтоводських школярів, які є першими в області за результатами ЗНО-2017; високих показниках вступу цьогорічних випускників до вишів; харчуванні дітей; роботі позашкільної освіти; реконструкції НВК №6 «Перспектива» за кошти обласного бюджету; заміні вікон на металопластикові, капітальному ремонті покрівель та стін із влаштуванням теплоізоляції у п’яти закладах освіти коштом держбюджету (завдяки зусиллям депутата міської ради Зінченко Н.В.).

«Я пишаюся жовтоводськими закладами культури, які провели близько 700 різноманітних заходів, а також організацією та проведенням спортивних змагань обласного та всеукраїнського рівнів, – відзвітував міський голова Володимир Абрамов. – Цього року із міського бюджету виділено близько 120 тис.грн на ремонт підпірної стіни біля кургану, що по бул.Свободи в районі старої поліклініки, та 350 тис.грн – на ремонт фасаду історичного музею».

Відзначив очільник Жовтих Вод результативну роботу соціальних служб міста. У 2017 році у місті створено першу на Дніпропетровщині та одну із перших в Україні патронатну родину; збільшено кількість місць влаштування неповнолітніх дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах; у стислі терміни (14 днів) проведено всі підготовчі заходи та підготовлено документи на придбання соціального житла для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. «Це дозволить придбати за кошти державного бюджету вісім квартир та один будинок для ДБСТ, – сказав В.Абрамов. – Кошти вже надійшли та будуть використані до кінця бюджетного року».

Щодо допомоги учасникам АТО та членам їх сімей – 2017-го у межах міської програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016-2020 роки здійснено виплату щомісячної соціальної матеріальної допомоги членам сімей загиблих в АТО; відремонтовано покрівлю будинку матері загиблого в АТО Сергія Шилова – Тамарі Шиловій; у повному обсязі забезпечено безкоштовний проїзд учасників АТО та членів їх сімей, членів сімей загиблих АТОвців у міському транспорті; забезпечено безкоштовне харчування дітей учасників АТО у всіх дошкільних та загальноосвітніх закладах міста; оздоровлено 12 демобілізованих учасників АТО у санаторно-курортних закладах України.

Говорячи про бюджет участі, мер міста зазначив, що активність жовтоводців щодо даної програми порівняно з минулим роком зросла: 8380 голосів проти минулорічних 946 та 31 поданий проект проти 11 у 2016 році. Також В.Абрамов розповів про реалізовані проекти-переможці та громадські ініціативи, реалізація яких відбудеться у 2018-му.

«Ще одним досягненням можна вважати роботу мобільного сервісного центру МВС України у Жовтих Водах, – зазначив очільник міста. – Спеціалістами сервісцентру здійснено п’ять виїздів, надано 129 послуг та 86 консультацій». Також В.Абрамов акцентував увагу на покращенні якості та кількості надання адмінпослуг ЦНАПом та його подальшій реконструкції завдяки перемозі у відборі пілотних проектів у рамках реалізації гранту від Світового банку; видачі довідок про склад сім’ї спеціалістами відділу державної реєстрації виконкому міської ради та створенню Реєстру територіальної громади міста.

Згадав Володимир Абрамов під час свого виступу про добровільне об’єднання територіальних громад. «На виконання Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» Жовтоводська міська рада прийняла пропозицію Мар’янівської сільської ради щодо створення об’єднаної територіальної громади з центром у місті Жовті Води, – сказав мер міста. – За підсумками останніх зборів громади, які відбудуться 22 грудня 2017 року, буде прийнято рішення щодо включення до порядку денного чергової сесії Жовтоводської міської ради питання «Про добровільне об’єднання територіальних громад» міста Жовті Води та Мар’янівської сільської ради П’ятихатського району в територіальну громаду з адміністративним центром у м. Жовті Води».

Після завершення звіту міський голова відповів на питання присутніх, зокрема, від міської організації політичної партії «Нова держава» та Гарячого Володимира Григоровича.

Насамкінець Володимир Абрамов зазначив, що командна робота у 2017 році є вдалою і принесла непогані результати. Не все, на жаль, вдається зробити так, як того хотілося б, але лише спільними зусиллями можна покращити соціально-економічний стан міста.

Фото Віталія Жушмана.