Який він рівень молодіжної участі в Жовтих Водах та що потрібно зробити для його підвищення обговорила молодь міста під час воркшопу «Жовті Води молодіють», який відбувся 29 листопада у виконкомі міської ради. Захід пройшов у рамках проекту «Молодіжна робота на локальному рівні в Південно-Східній Україні», який фінансується Європейським Союзом у межах Програми EaP Civil Society Facility.

Валерія Овчарова, голова ГО «YES» та координатор проекту «Молодіжна робота на локальному рівні в Південно-Східній Україні» розповіла, що вищезазначений проект складався з трьох компонентів. Запровадження першого компонента передбачало (через взаємодію з департаментами, управліннями та відділами, які займаються реалізацією державної молодіжної політики) здійснення збору інформації щодо стану молодіжної роботи на локальному рівні у восьми населених пунктах обласного значення (крім обласних центрів) та ОТГ Запорізької, Дніпропетровської та Донецької областей, у тому числі і в Жовтих Водах.

В.Овчарова повідомила, що під час першого візиту до нашого міста було проведено анкетування спеціалістів відділу молоді і спорту виконкому Жовтоводської міської ради, а також фокусоване групове інтерв’ю з місцевою молоддю. Це дозволило отримати інформацію щодо адміністративного забезпечення молодіжної роботи; причин активності та пасивності молоді; зацікавленості молоді у тих заходах, які проходять у місті, а також з’ясувати яких саме розважальних заходів бракує жовтоводській молоді.

«Зібравши всю інформацію, ми знову приїхали до Жовтих Вод, але вже для того, щоб презентувати напрацьовані результати, повторно поспілкуватися з молоддю та розробити конкретні інструменти покращення молодіжної участі в місті», – сказала В.Овчарова. Два посібники з результатами проекту та рекомендаціями щодо підвищення рівня молодіжної участі в Жовтих Водах було передано заступнику міського голови Є.Харитонову та відділу молоді і спорту виконкому міської ради.

Чого найбільше не вистачає жовтоводській молоді? Валерія повідомила, що перше, про що всі учасники інтерв’ю зазначали, – це відсутність Молодіжного центру. Молоді бракує вільного простору, де можна було б зустрічатися, спілкуватися, генерувати ідеї, реалізовувати спільні проекти, планувати різноманітні заходи тощо. Окрім того, їй не вистачає яскравих молодіжних масових заходів. Наприклад, фестивалів фарб «Холі», нічних забігів містом тощо.

Звичайно, впровадження якісної молодіжної роботи, організація цікавих та змістовних свят і тренінгів потребує фінансування. За словами В.Овчарової, існує три шляхи отримання коштів на молодіжну сферу. Це: співпраця з міською владою; залучення грантів та локальний фандрайзинг (співпраця з місцевим бізнесом, меценатами тощо).

Говорячи про стан молодіжної роботи у Жовтих Водах, координатор проекту зауважила, що дати оцінку йому досить складно. Адже на державному рівні немає жодних стандартів та чітких критеріїв оцінки молодіжної роботи у містах. Але, якщо порівняти стан молодіжної роботи у Жовтих Водах з іншими населеними пунктами, в яких, у рамках проекту, відбулося дослідження, то наше місто має середні показники.

У нас є Міська молодіжна програма, виділяється фінансування, наявний структурний підрозділ, який займається вирішенням молодіжних проблем, створено умови для молодіжної участі. Однак, В.Овчарова зазначила, що над якістю молодіжної участі місту потрібно попрацювати. Результати фокусованого інтерв’ю показали, що жовтоводська молодь вважає, що її символічно залучають до тих процесів, які проходять у громаді. Тобто вона не розуміє користі та важливості своєї участі у міських заходах.

Наостанок Валерія Овчарова побажала молоді Жовтих Вод наснаги, використовувати наявні можливості для саморозвитку та сприяти покращенню потенціалу міста.

Фото Сергія Челнокова.