24 листопада на базі Центру дитячої творчості відділу освіти пройшов щорічний Молодіжний форум «Місто очима молоді». Цьогоріч він об’єднав активну частину молоді, яка має власне бачення перспектив і шляхів розвитку не лише з Жовтих Вод, а й з інших міст та сіл нашого регіону.

Організатори форуму, який проводиться вчетверте – відділ у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту виконкому міськради та Молодіжна рада за підтримки управління молоді і спорту Дніпропетровської облдержадміністрації, відділу освіти, громадських організацій «Центр підтримки громадських і культурних ініціатив «Тамариск» та «Агенція сталого розвитку Жовті Води». Також значну допомогу в організації форуму надали ДП «СхідГЗК», приватні підприємці: Затинацький І.А., Кетов В.П., Хорольський О.В., піцерія «Мама Мія».

У заході взяли участь не лише молоді люди з Жовтих Вод, а й з міст П’ятихатки, Підгородне, Кривий Ріг та села Козацьке Кіровоградської області. Це – старшокласники, студентство, члени Молодіжної ради при виконкомі, активні представники молодіжної громадськості. Усього – понад 80 осіб.

Що ж являє собою Молодіжний форум? Це – міський проект, спрямований на підтримку молодіжних ініціатив. Суть проведення цього молодіжного заходу полягає у сприянні суспільній активності молоді, підвищенню її ролі у житті міста, створенні умов для самореалізації, творчого розвитку.

Як побудована робота форуму? Учасники розподіляються на групи, які напрацьовують конкретні проекти за відповідними напрямками: з розвитку неформальної освіти; із питань патріотизму і волонтерства; формування здорового способу життя; охорони довкілля; культурного дозвілля молоді.

Перед початком цієї творчої роботи відбулася офіційна частина: з промовами виступили заступник міського голови Єгор Харитонов; депутат облради Дмитро Чорний; заступник начальника управління молоді і спорту – начальник відділу у справах молоді ДніпроОДА Владислав Яцук – з інформацією про результати соціологічного дослідження проблем української молоді, програми розвитку молодіжної політики на Дніпропетровщині; волонтери Міжнародної антинаркотичної асоціації Олександр Шулік і Катерина Шепілова; представниця молодіжного центру Дніпропетровщини Анастасія Ємець; координатор групи і напрямку, представник ГО «Агенція сталого розвитку Жовті Води» Євген Глазирін – про залучення додаткових коштів на реалізації ідей молоді через участь у грантових програмах.

Далі учасники форуму взялися за розробку проектів. Цікаві пропозиції, нестандартні рішення, оригінальне бачення вирішення питань – усе це під силу саме молоді, на яку покладаються великі надії. По завершенні заходу молодіжні ініціативи були узагальнені, передані на розгляд міської та обласної влади для подальшого внесення їх до програм розвитку молодіжної політики Дніпропетровщини та Жовтих Вод.

Організатори Молодіжного форуму переконані, що його проведення дає змогу визначити головні пріоритети у співпраці громадських організацій, органів студентського самоврядування з органами влади із питань розвитку молодіжного руху в місті, а молоді – творчо проявити себе, випробувати сили у створенні проектів, котрі реально можуть бути втіленими у життя.

Фото Віталія Жушмана.