Із першого січня 2019 року в Україні діє нова соціальна програма – «Муніципальна няня», згідно з якою батьки можуть отримати від держави компенсацію частини витрат на послуги няні для дітей віком до трьох років. Подробиці розповіли в управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міської ради.

В управлінні праці та соціального захисту населення Жовтоводської міськради (далі – УПСЗН) повідомили, що 12.02.2019 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 №68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», якою затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня».

Про програму «Муніципальна няня»

«Муніципальна няня» – це урядовий проект, спрямований на підтримку батьків (усиновлювачів), опікунів для забезпечення догляду за дітьми віком до трьох років. Відповідно до Програми, родини можуть отримати від держави компенсацію частини витрат на послуги няні. В УПСЗН наголосили, що запровадження нового проекту не скасовує декретні виплати, відпустку по догляду за дитиною, а також інші соціальні пільги, які отримує родина. На відшкодування частини витрат на послуги няні можуть розраховувати не лише батьки, які працюють, а й ті, хто перебуває у «декреті».

Хто може скористатися послугою

Право на отримання нової державної допомоги мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками (усиновлювачами), опікунами дитини віком до трьох років і на законних підставах проживають на території нашої держави та уклали у письмовій формі договір про здійснення догляду з «муніципальною нянею».

Компенсацію послуг няні не можуть отримувати сім’ї, які є батьками-вихователями дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ), та прийомні батьки, якщо вони вже отримують грошову допомогу від держави.

Що необхідно зазначити у договорі

У договорі необхідно зазначити назву послуги; її обсяг із зазначенням конкретних заходів; умови та термін надання; вартість; періодичність оплати; відповідальність сторін.

Хто може стати «муніципальною нянею»

«Муніципальною нянею» може бути будь-яка фізична особа-підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91) чи юридична особа, яка надає послуги з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною віком до трьох років.

Розмір допомоги

Розмір виплати дорівнює прожитковому мінімуму для дітей у віці до шести років, встановленому на 1 січня відповідного року (з 01.01.2019 по 30.06.2019 – 1626 грн), і сплачується за кожну дитину, яку доглядає «муніципальна няня». Якщо прожитковий мінімум зростатиме – збільшуватиметься і розмір компенсації.

Як скористатися послугою

Самостійно знайти няню та укласти з нею у письмовій формі договір про здійснення догляду за дитиною віком до трьох років. Протягом місяця подати до УПСЗН за місцем проживання наступні документи:

  • заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»;
  • заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунку в установі банку;
  • копію договору між отримувачем послуги та «муніципальною нянею»;
  • документи, що підтверджують витрати на оплату «муніципальній няні» послуги з догляду за дитиною (чек, розрахункова квитанція, виписка з банківського рахунку);
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • копію паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;
  • копію документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства);
  • копію ідентифікаційного коду отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»;
  • копію рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

Як та коли здійснюватиметься виплата

Державна допомога виплачується шляхом перерахування коштів на рахунок в установі банку, зазначений у заяві, до 10 числа місяця, наступного за місяцем, у якому було подано документи, що підтверджують витрати на оплату «муніципальній няні».

Компенсація послуги «муніципальна няня» призначається на строк здійснення догляду за дитиною, визначений у договорі. Важливо! Документи, що підтверджують оплату послуг няні, потрібно подавати до УПСЗН щомісяця до 5 числа. Якщо цього не зробити – виплати за поточний місяць не будуть перераховані.

За додатковою інформацією звертайтеся до інформатора-координатора управління, кабінет №42. Контактні телефони: 5-50-21, 066-115-96-29.