6 квітня вдруге у Жовтих Водах відбулася магістральна регіональна (не) конференція miniEdCamp за темою «Форми і напрями підготовки педагогів: навчання у цифрову епоху».

EdCamp – це відкритий обмін педагогічним досвідом і співпраця за принципом «Дай, якщо можеш – візьми, якщо хочеш». Завдяки новому дискусійному формату (не) конференція підпорядковується закону «про дві ноги»: учасниці й учасники самостійно визначають програму й хід заходу.

Протягом 2018-2019 навчального року командою EdCamp Ukraine заплановано провести 15-ть магістральних подій, 6-ть спеціальних і 34-и афілійованих – від Мукачева до Станиці Луганської, від Маневичів до Южного – у великих містах і маленьких селах.

Як розповіли у відділі освіти виконкому міської ради, ініціатива проведення (не) конференції у Жовтих Водах належить колективу КЗЗСО «Дивосвіт». Його педагоги впевненими кроками йдуть уперед і прагнуть позитивних змін в освіті. Саме тому, коли колектив закладу дізнався про конкурс EdCamp, не вагаючись узяв у ньому участь і – переміг. Відтоді наше місто і стало одним із осередків навчання освітян.

Щодо цьогорічної конференції. До її проведення долучилися 19-ть експертів у сфері освіти, педагоги із 12-ти областей України, серед яких були керівники навчальних закладів, освітніх центрів Києва, Одеси, представники Академії неперервної освіти, науковці, держслужбовці. Також участь у (не) конференції взяла Марина Лютинська, володарка спеціальної номінації «Учитель-новатор» від Microsoft за версією національної премії Global Teacher Prize Ukraine.

Під час панельної дискусії обговорювалися питання щодо цифрової грамотності освітян. Зокрема, Іван Іванов розповів про джерела для саморозвитку педагога, Ольга Рогожнікова показала учасникам, як створити авторський курс для перевернутого і дистанційного навчання, Віталій Клименко провів сесію від ділового клубу «Партнер» тощо.

Окрім насиченої програми, під час mini-EdCamp’у на освітян чекали екскурсії шкільним історико-краєзнавчим музеєм та оздоровчим центром для дітей, яскраві фотозони, творчі майстер-класи.

День був насичений емоційно та інформаційно, але учасники не відчували втоми. Міні-тренінги змінювали дискусії, практикуми, ділові ігри тощо.

Усе, що було на (не) конференції, не залишиться у минулому. Така подія має ефект «довгого хвоста», який проявляється у продовженні дискусій і спільній діяльності педагогів. Адже EdCamp змінює не лише освітян, він змінює всю педагогічну спільноту.