19 квітня в СШ №12 відбулася інтегрована еко-година «Сміття – це також ресурс» у рамках екологічного марафону, який проводять педколектив, учні та батьки закладу.

Головна мета еко-години полягала в тому, щоб навчити дітей сортувати зібране сміття. Учні дізнались про те, куди можна здавати вторинну сировину, щоб дати відходам «друге життя», а також про те, що на цьому можна заробляти.

Педагог-організатор навчального закладу Жанна Бурковська повідомила, що пілотний проект «Сміття – це також ресурс» діє із 16 квітня по 25 травня. Учні та педагогічний колектив СШ №12 збирають, сортують сміття, здають його і заробляють гроші. Зокрема, батарейки збирають уже понад 8 років, самостійно шукають, куди їх здавати. Раніше співпрацювали з мережею МТС, екологічним центром нашого міста, зараз є домовленість із КП «Чисте місто» про партнерство, тож здаватимуть використані батарейки на це підприємство. Таким чином дорослі своїм прикладом прагнуть показати дітям, як треба чинити в даному випадку.

Окрім цього, школа має намір взяти участь у проекті «Кліматичні краплі». Це – платформа еколого-дружніх вчинків. СШ №12 – перша школа в Дніпропетровській області, яка вже зареєструвалась на платформі й проводить різноманітні екологічні заходи (зокрема, того ж дня в рамках еко-проекту біля школи були висаджені берізки і троянди). А всього в Україні в проекті «Кліматичні краплі» беруть участь три міста: Житомир, Івано-Франківськ і Черкаси. Окрім шкіл до проекту долучилися підприємства і великі компанії.

Працює платформа з 1 квітня по 28 вересня, а з 5 по 7 грудня у Польщі проходитиме конференція, на яку вирушить делегація з найактивніших учнів і вчителів. Учитель, обраний на конференції у Польщі, буде делегований на всесвітній конкурс «Вчитель Всесвіту» з призовим фондом у декілька мільйонів доларів.

Жанна Бурковська повідомила, що еко-година не випадково проводилась двома мовами: російською та англійською. В рамках «Кліматичних крапель» дуже важливо (і додає балів), якщо вчитель і діти володіють англійською мовою. Тому вчителі іноземних мов школи працюють не тільки в рамках навчальної програми, але і додатково проводять багато виховних заходів, використовуючи мови Євросоюзу.

Інтегрований еко-урок «Сміття – це також ресурс» готували усі педагогічні працівники школи. Але окрему подяку Ж.Бурковська висловила Шматко Людмилі Борисівні, вчителю географії, Омельчук Римі Борисівні, вчителю образотворчого мистецтва, Ручйовій Юлії Юріївні, вчителю англійської мови, та адміністрації школи. Подякувала ТД «Добробут» за надані ємності для сортування сміття, а також директору КП «Чисте місто» Дмитру Ханісу – за розуміння і підтримку ініціативи школи.

Наталя Сіра.