Як створити ефективну систему підтримки дітей та сімей з дітьми у м.Жовті Води, які існують потреби в соціальних послугах у мешканців міста та як допомогти родинам, котрі виховують дітей з особливими потребами – про це йшла мова під час засідання робочої групи, в якому взяли участь фахівці відповідного спрямування з усього регіону.

Ідея створити у місті Центр соціальної підтримки дітей та сімей виникла у міського голови Володимира Абрамова після поїздки до смт Ювілейне Дніпропетровської області. Місяць тому, а саме 10 лютого, очільник міста разом із начальником служби у справах дітей виконкому міськради Наталією Применко з метою перейняття досвіду та налагодження подальшої співпраці відвідав Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Добре вдома». Побачивши роботу закладу та поспілкувавшись з його директором, перш за все, було вирішено провести оцінку потреб у соціальних послугах для дітей та сімей м.Жовті Води. У рамках проекту «Від серця до серця», саме так називатиметься майбутній Центр соціальної підтримки дітей та сімей у нашому місті, служба у справах дітей виконкому провела анкетування опікунів та містян, які опинилися в складних життєвих обставинах. У дослідженні взяли участь 235 жовтоводців. «За останні три роки кількість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, постійно зростає. У 2016 році їх було зареєстровано 182, – повідомила Наталія Применко. – Результати соціологічного дослідження показали, що найчастіше у процесі виховання підростаючого покоління, батьки стикаються з конфліктом «батьки-діти» та складнощами у відносинах їхніх дітей з однолітками у школі. Допомогу та підтримку такі родини знаходять у соціальних службах».   

Наступним кроком стало засідання робочої групи щодо створення ефективної системи підтримки дітей та сімей з дітьми у нашому місті, яке відбулося 14 березня у приміщенні виконкому міської ради. До заходу долучилися начальник служби у справах дітей облдержадміністрації Віктор Візер, виконавчий директор БО «Надія і житло для дітей» Надія Татарчук, директор КЗ «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Добре вдома» Олена Гуржій, регіональний координатор проекту в Дніпровському районі Дар’я Дощук, депутати Жовтоводської міської ради, голови громадських організацій Жовтих Вод і керівники структурних підрозділів виконкому.

Обговорювали питання, пов’язані зі співпрацею у розробці проекту та відкритті Центру соціальної підтримки для сімей та дітей в м.Жовті Води, результати соціологічного дослідження з оцінки потреб у соціальних послугах для дітей та сімей у межах проекту «Від серця до серця». Також говорили про можливість створення ефективної системи підтримки родин, які виховують дітей з особливими потребами, та розвиток сімейно-орієнтованих послуг.

Підбиваючи підсумки зустрічі, перший заступник міського голови Ірина Олініченко зазначила, що даний Центр сприятиме допомозі у пошуку батьків, підтримці сімей, які опинились у складних життєвих обставинах, консультуванні батьків із питань догляду і виховання дітей. Також вона висловила сподівання щодо подальшої співпраці з БО «Надія і житло для дітей» у створенні подібного закладу у нашому місті.

Фото Віталія Жушмана.