27 березня у Жовтих Водах із робочим візитом перебував народний депутат України Олег Кришин. Спільно з міським головою Володимиром Абрамовим він провів зустрічі з трудовим колективом КП «Жовтоводський водоканал» ДОР», педагогами та батьками учнів у середній загальноосвітній школі №10, де реалізується програма інклюзивної освіти, ліцеї природничо-наукового навчання, а також із представниками малого та середнього бізнесу.

Головні питання, що обговорювались під час зустрічей, стосувались залучення інвестицій у місто, створення нових робочих місць, реформування вітчизняних систем освіти і охорони здоров’я, проблем житлово-комунального господарства міста.

Зокрема, Олег Кришин наголосив на необхідності модернізації системи освіти, створення належних умов для навчання і виховання дітей, оновлення матеріально-технічної бази освітніх закладів. Щорічно планується придбання 2-3 комп’ютерних класів для навчальних закладів. Головним масштабним завданням на поточний рік залишається будівництво НВК №6 «Перспектива». Цього року на виконання внутрішніх і зовнішніх робіт у цьому комплексі буде виділено близько 26 млн грн.

У середній загальноосвітній школі №10 цьогоріч за підтримки Олега Юрійовича збудують пандус. Від колективу з такою пропозицією до народного депутата нещодавно звернувся вчитель музики, образотворчого мистецтва та інформатики Володимир Бабічев. Керівництво школи і батьки порушили також питання ремонту системи водовідведення. Директор навчального закладу Елеонора Затинацька зупинилась на особливостях інклюзивної освіти, виховання та соціалізації дітей з особливими потребами.

По-особливому хвилююче прозвучав виступ одного з учасників зустрічі. Батько учениці 9-го класу Дарини Рєхіної висловив вдячність на адресу Олега Кришина за матеріальну допомогу, виділену народним депутатом на лікування дівчинки.

У ліцеї природничо-наукового навчання педагоги порушили питання щодо перегляду порядку нарахування пенсій частині вчителів, які вийшли на заслужений відпочинок до 2017 року. Під час обговорення також висловлено стурбованість щодо зменшення розміру державних субвенцій на освіту, питань комп’ютеризації та пожежної безпеки закладів. В.о. директора ліцею Олена Хапугіна проінформувала про високі рейтинги жовтоводської освіти та серйозні досягнення на обласному рівні, висловила пропозиції освітян міста щодо реформування галузі.

На комунальному підприємстві «Жовтоводський водоканал» ДОР» йшлося про поступове оздоровлення фінансового стану, збільшення заробітної плати, виконання поточних завдань. Керівник підприємства Олена Харитонова звернулась до народного депутата з клопотанням щодо сприяння у вирішенні питань стосовно розрахунків підприємства з державою за субсидії, надані споживачам.

Із представниками малого та середнього бізнесу Олег Кришин обговорив питання, пов’язані з розвитком підприємництва в Україні, втіленням ідеї індустріальних парків та створенням відповідних сприятливих умов, проведенням фіскальних операцій за допомогою гаджетів. Підприємців хвилювали питання щодо зниження ставок кредитування, методики нарахування пенсій підприємцям, зареєстрованим до 2000 року, порядку ввезення авто з Євросоюзу тощо.

У своїх промовах і Олег Кришин, і Володимир Абрамов наголосили на єдності дій, спрямованих на розвиток Жовтих Вод, на реалізацію важливих і корисних для громади проектів.

Фото Віталія Жушмана.