Майже 10 років земельна ділянка по вул. Кропоткіна, 35Б, що між супермаркетом «Велика кишеня» та житловим будинком №53 по бульвару Свободи, жодним чином не використовувалась. На початку 2017 року там розпочалося будівництво, яке одразу схвилювало жовтоводців. Люди, які мешкають по сусідству, почали з’ясовувати, що саме планують спорудити, а також – чи не ведеться будівництво на їх прибудинковій території. Роз’яснення з цього приводу надала начальник відділу містобудування та архітектури виконкому міської ради – головний архітектор міста Лариса ПОЛЯКОВА.

Як усе починалося

Рішення про будівництво на перехресті бульвару Свободи та вулиці Кропоткіна прийняте Жовтоводською міською радою 28 березня 2007 року №458-13/V шляхом затвердження містобудівного обґрунтування можливості розміщення торговельного центру на даній території. Містобудівне обґрунтування розроблене ДП «Містобудівний кадастр» ОДА Дніпропетровської області, погоджене органами санітарно-епідеміологічного контролю, земельних ресурсів, регіональної екологічної інспекції та обласною архітектурно-містобудівною радою згідно з чинним законодавством. Документ передбачав будівництво 3-х торгових об’єктів. Відповідно до проекту міська рада надала в оренду двом забудовникам земельні ділянки для будівництва. Один із них своє право реалізував – збудував магазин «Comfy» та супермаркет «Велика кишеня». Другий, з огляду на певні обставини, будівництво не розпочав. Однак, це право за ним залишилося – упродовж 10 років він сплачував орендну плату за користування земельною ділянкою.

Початок будівельних робіт

Будівництво торговельного центру по вул. Кропоткіна, 35Б розпочато на підставі Декларації про початок будівельних робіт, зареєстрованої Департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Дніпропетровській області 10 лютого 2017р. за №ДП 082170411354. Замовник, він же і суборендар земельної ділянки – ФОП Давид Сопрончук, місце проживання якого зареєстровано у Черкасах. Відповідно до проектної документації на зазначеній ділянці будують одноповерховий торговельний центр загальною площею 471,9 кв.м. За 8 місяців підрядник планує завершити всі будівельні роботи. У новий об’єкт, а відповідно і у місто, інвестують 1,3 млн грн. Окрім того, до міського бюджету будуть сплачені кошти пайового внеску на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури у розмірі 5% від вартості будівництва.

Чи належить територія до прибудинкової?

Дана територія не визначена як прибудинкова. Жовтоводська міська рада не затверджувала жодного проекту з землеустрою прибудинкової території. Що стосується благоустрою невпорядкованої території між супермаркетом «Велика кишеня» та будинком по бульвару Свободи, 53 – його буде зроблено одразу після завершення будівництва нового торгівельного центру. Також це стосується і остаточного облаштування пішохідного переходу від бульвару Свободи до вулиці Козацької Слави. Зазначимо, що у 2013 році, коли орендар мав намір розпочати будівництво, його дії викликали серйозне невдоволення у мешканців будинку з приводу знесення дерев перед їхньою домівкою. Заявник сплатив до міського бюджету відновну вартість знесення зелених насаджень у розмірі 10 521 грн. Розпочате будівництво не порушує жодних будівельних, санітарних, екологічних норм та проводиться згідно з чинним законодавством.