На міській оперативній нараді, яка відбулася 4 листопада у виконкомі міської ради під головуванням очільника Жовтих Вод Володимира АБРАМОВА, було обговорено низку важливих питань, серед яких – виконання доходної частини бюджету міста за жовтень поточного року, дотримання правопорядку протягом минулого тижня, оголошення конкурсу на посаду керівника КП «Чисте місто», затвердження обласної радою нового тарифу на воду.

Бюджет міста із власних надходжень перевиконано

За словами міського голови Володимира АБРАМОВА, бюджет Жовтих Вод за жовтень 2019 року із власних надходжень перевиконано на 6,61%. Із початку року відсоток перевиконання дохідної частини казни міста, який обчислювали наростаючим підсумком із урахуванням травневого перерозподілу коштів, становить 0,93. Чи буде перевиконуватися міський бюджет і надалі – залежатиме від подальшої роботи ДП «СхідГЗК». Адже на сьогодні підприємство є лідером зі сплати податків на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) в абсолютному вираженні і, відповідно, – основним наповнювачем казни Жовтих Вод. Тож, аби зрозуміти перспективи формування бюджету міста, керівництву комбінату було направлено лист із проханням надати інформацію щодо очікуваного виконання прогнозних показників на 2019-2022рр.

В.Абрамов також повідомив, що окрім ДП «СхідГЗК» свій внесок у міську скарбницю роблять й інші жовтоводські підприємства. Після СхідГЗК, надходження з ПДФО від якого за жовтень поточного року склали 4,6 млн грн, на другому місці знаходиться ПрАТ «Гарант Метиз Інвест» (660 тис. грн), на третьому – ТОВ «Юнайтед Табако» (359 тис. грн), на четвертому – ТОВ «Білмакс» (334 тис. грн). Також до десятки найбільших платників ПДФО входять такі невеличкі підприємства як ТОВ «НВП «Тетра» та ТОВ «Позитрон». За жовтень 2019 року надходження з ПДФО від кожного з них склали понад 100 тис. грн.

Окрім того, міський голова проінформував, що в місті простежується позитивна тенденція щодо кількості приватних підприємців та юридичних осіб, наявних у Жовтих Водах. Так, станом на 01.01.2019р. кількість приватних підприємців становила 2158 осіб, станом на сьогодні – 2284. Відносно юридичних осіб, на 01.01.2019р. їх було 562, зараз – 624. За словами В.Абрамова, збільшення кількості фізичних та юридичних осіб свідчить про створення у місті сприятливих умов для ведення підприємницької та господарської діяльності.

Оперативна ситуація за тиждень

Про ситуацію в місті щодо дотримання правопорядку протягом минулого тижня розповів начальник сектору превенції Жовтоводського ВП ГУНП майор Руслан ПОГОРІЛЯК.

За його словами, за звітний період до відділу поліції надійшло 190 заяви та повідомлення про вчинені правопорушення та інші події від громадян міста, з яких за 42 фактами було порушено кримінальне провадження та внесено до ЄРДР. Серед них: крадіжок – 9, грабіж – 1, заподіяння тілесних ушкоджень – 1, зберігання наркотичних речовин – 3, раптових смертей – 10, зниклих безвісти – 2 (осіб знайдено), пожеж – 3, злочини проти правосуддя – 8 , інших подій – 136.

Також за звітний період було складено 2 адмінпротоколи за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння (47 – із початку 2019 року), 4 адмінпротоколи за парковку транспортного засобу в неналежному місці (341 – із початку року). Окрім того, зареєстровано 3 факти порушення громадянами міста правил благоустрою, встановлюються винні особи. Міський голова В.Абрамов звернув увагу на те, що надходження від адмінштрафів не визначають доходну частину бюджету. Ці стягнення з громадян мають, скоріше, виховну функцію й покликані навчити людей ставитися до рідного міста відповідним чином: не смітити, не палити у невстановлених місцях, не розпивати спиртні напої. Також очільник Жовтих Вод звернувся до Р.Погоріляка з проханням приділити особливу увагу питанню профілактики злочинів серед неповнолітніх осіб. Адже краще не допустити вчинення правопорушення, ніж усувати його негативні наслідки та карати винних.

Новини КП «Чисте місто»

Міський голова Володимир Абрамов повідомив, що 31 жовтня поточного року сплив термін дії контракту з керівником КП «Чисте місто» Дмитром Ханісом. Тобто з 1 листопада 2019-го оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора даного підприємства, про що було повідомлено у ЗМІ та на сайті міської ради. За словами В.Абрамова, Д.Ханіса завчасно попереджено про те, що контракт із ним не буде продовжено. Наразі Дмитро Едуардович є виконувачем обов’язків директора КП «Чисте місто» на підставі строкової угоди, укладеної із ним до моменту підписання контракту із новим керівником підприємства. А ми нагадуємо, що прийом заяв і документів на участь у конкурсі на заміщення вакантної посади директора КП «Чисте місто» триває до 2 грудня поточного року.

Про роботу КП «Чисте місто» за минулий тиждень доповіла заступник директора підприємства Олена ДЗЮБА. Вона повідомила, що «Чисте місто» працює у штатному режимі, тверді побутові відходи вивозяться згідно з графіком. Рівень оплати за надані послуги становить 73%. Окрім того, минулого тижня підприємство виконувало роботи із прибирання міста. Із вул.Гагаріна було вивезено 144 кубічних метри сміття та 108 кубів із Кулинівського кладовища. Говорячи про заборгованість жовтоводців за послуги з вивезення побутових відходів, Володимир Абрамов зауважив, що КП «Чисте місто» упродовж останніх трьох років не проводилася робота з боржниками. За цей час не було направлено жодної претензії чи позовної заяви до суду про стягнення заборгованості зі споживачів за надані послуги. Очільник Жовтих Вод наголосив: якщо підприємство невдовзі не активізує роботу з боржниками, керівництву буде винесено догану.

Новини Водоканалу

Про те, як просуваються ремонтні роботи на каналізаційному колекторі, що знаходиться на вул.Кропоткіна, в районі пров.О.Стовби, на якому 15 жовтня сталась аварійна ситуація, розповіла директор КП «Жовтоводський водоканал» ДОР» Олена ХАРИТОНОВА. Вона повідомила, що бригади Водоканалу працюють на об’єкті злагоджено та до пізньої ночі. Наразі замінено запорну арматуру, тривають земляні роботи. За її словами, на швидкість проведення аварійно-відновлювальних робіт впливають підземні води, рівень яких доводиться постійно знижувати. О.Харитонова зазначила, що на сьогодні сума витрат, яку поніс Водоканал через аварію на каналізаційному колекторі, становить 420 тис.грн. За розуміння ситуації, що склалась із забезпеченням водою частини мешканців міста, та виділені 130 тис.грн із міського бюджету, вона подякувала очільнику Жовтих Вод і членам комісії з питань ТЕБ та НС. Окрім того, за словами директора КП є велика ймовірність, що на усунення аварійної ситуації надійдуть кошти і від безпосереднього власника підприємства – Дніпропетровської обласної ради.

Щодо графіку роботи пунктів розливу води, які буде організовано через відключення споживачів міста від централізованого водопостачання. В.Абрамов звернув увагу на те, що запропонований Водоканалом час роботи вищезазначених пунктів є вкрай незручним для жовтоводців. Адже саме із 09.00 до 16.00 більшість людей працює. Він звернувся до Олени Харитонової з проханням переглянути графік роботи пунктів розливу води і затвердити новий, наприклад, із 07.00 до 10.00 та із 16.00 до 19.00. Із пропозицією міського голови директор КП погодилася та запевнила, що дане питання буде вирішено.

На запитання міського голови В.Абрамова щодо затвердження нового тарифу на воду, О.Харитонова повідомила наступне. Відповідно до рішення Дніпропетровської облради від 25.10.2019 року №517-VII, із 28 жовтня поточного року встановлено новий тариф на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення для всіх категорій споживачів міста становить із урахуванням ПДВ 49,74 грн за 1 куб.м (централізоване водопостачання – 24,744 за 1 куб.м із ПДВ, централізоване водовідведення – 24,996 за 1 куб.м із ПДВ).

Марина Котова, з оперативної наради 4 листопада.
Фото автора.