На Дніпропетровщині відлига. Незважаючи на це, ще є відчайдухи, які рибалять на водоймах області. Крига для цього затонка! Кілька рибин можуть коштувати життя, наголошують в Жовтоводському МВ ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області.

Останнім часом, через постійно мінливу температуру, на річках та озерах утворюється нестійкий крижаний покрив, який становить особливу небезпеку.
Від початку зими на водоймах країни вже загинуло 76 людей, з яких 9 дітей. При цьому врятовано 162 людини, з них 43 – діти.

Провалилися під лід – не панікуйте та не робіть різких рухів. Широко розкиньте руки в сторони, постарайтеся схопитися за кромку льоду. Обережно підтягніться грудьми на лід, почергово закиньте на нього ноги. Повільно відкотіться від кромки і повзіть до берега.

Якщо провалився під лід хтось інший, найперше – викличте рятувальників за номером 101. Доки вони їдуть, спробуйте допомогти самі. Візьміть довгу палицю, дошку або мотузку. Широко розкинувши руки, підповзіть до ополонки. За 3-4 метри до потерпілого протягніть йому палку або мотузку. Витягнувши потерпілого, повзком переберіться на берег та викличте «швидку» за номером 103.